Gry planszowe

Polska planszówka hitem Kickstartera - Tainted Grail: The Fall of Avalon [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Kolejna gra planszowa Made in Poland okazała się crowdfundingowym hitem. Tainted Grail: The Fall of Avalon była ufundowana już po upływie zaledwie 60 sekund.

Aktualizacja, 29 grudnia 2018: Polacy z Awaken Realms potrafią robić dobre planszówki, a ich pomysły spotykają się z ciepłym przyjęciem. Czasem nawet bardzo ciepłym – tak jak w przypadku produkcji Tainted Grail: The Fall of Avalon zainspirowanej arturiańskimi legendami. 

Oryginalny news o tym tytule (do przeczytania poniżej) pochodzi z początku miesiąca. Już sam start zbiórki pokazał bowiem, że zainteresowanie nim jest ogromne – cel został osiągnięty w zaledwie 60 sekund. Po pierwszym dniu na koncie twórców znajdowały się ponad 2 miliony dolarów, a teraz (czyli po zakończeniu kickstarterowej kampanii) budżet jest trzy razy większy i wynosi 6,2 mln (dzięki 41 000 osób).

Taki wynik sprawia, że Tainted Grail: The Fall of Avalon jest absolutnym hitem Kickstartera w tym roku – żadna inna zbiórka w jakiejkolwiek kategorii nie była aż tak udana. Jest to też czwarta najlepiej dofinansowana gra stołowa w całej historii tej crowdfundingowej platformy. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować twórcom, a was zaprosić do obejrzenia fabularnego zwiastuna:

News, 8 grudnia 2018: Było już kilka polskich hitów Kickstartera, ale w tym przypadku sukces jest przeogromny. Wygląda na to, że ludzie naprawdę chcą, by Tainted Grail: The Fall of Avalon powstało i wierzą, że będzie to naprawdę dobra planszówka. 

Zespół Awaken Realms z Wrocławia rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze 5 grudnia, prosząc o nieco ponad 50 tysięcy dolarów. Kwotę tę udało się zgromadzić w… minutę. Po kwadransie na koncie znajdowało się już 300 tysięcy, a pełną dobę zakończono z wynikiem przeszło 2 milionów dolarów (pochodzących od 19 tysięcy użytkowników). To imponujące, a – dodajmy, że – zakończenie kampanii zaplanowano dopiero na 28 grudnia.

Tainted Grail gra

A czym w ogóle jest (czy raczej: ma być) Tainted Grail: The Fall of Avalon? To nawiązująca do legend arturiańskich planszówka dla jednego lub maksymalnie czterech graczy, która oferować ma rozbudowane systemy wyborów, taktyk i rozwoju postaci oraz oryginalny system pojedynków. Za projekt i wykonanie odpowiadają weterani mający na koncie między innymi Nemesis i This War of Mine: The Board Game, a autorem fabuły jest Krzysztof Piskorski.

Premiera gry planowana jest na przyszłoroczny sierpień. Jej podstawowa edycja kosztuje obecnie około 90 dolarów, a w jej skład wchodzą: 8 figurek, 4 dwustronne karty postaci, kilkaset kart, ponad 100 żetonów i znaczników oraz 220-stronicowy Dziennik Odkrywcy. Oczywiście można liczyć na polską wersję językową. Po szczegóły odsyłamy na stronę zbiórki.

Źródło: Kickstarter

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Satanski
    0
    Te 50k ustawili chyba tylko po to, żeby potem pisać, że gra ufundowała się w minutę, bo zainteresowanie było duże jeszcze przed kampanią. Wsparłem, bo zapowiada się ciekawie. Na ich poprzedni projekt - Nemesis - również czekam. Ostatnio wolę klimaty unplugged