• benchmark.pl
 • Gry
 • Wysokie loty na premierę Xbox Series X - tak prezentuje się The Falconeer
Gry

Wysokie loty na premierę Xbox Series X - tak prezentuje się The Falconeer

przeczytasz w 1 min.

The Falconeer to gra dla tych, którzy lubią patrzeć na świat z góry. Rozgrywka będzie skupiała się tutaj na lataniu, chociaż nie wypada sprowadzać jej wyłącznie to tej jednej czynności.

The Falconeer to jedna z gier na premierę nowych Xboxów

Wprawdzie z zapowiedzią The Falconeer mieliśmy do czynienia już jakiś czas temu, ale nie jest to tytuł, o którym mówiłoby się najwięcej. Warto w końcu poświecić mu chwilę, ponieważ znajduje się na liście gier przygotowywanych na premierę konsol Xbox Series XXbox Series S, a póki co nie jest ona szczególnie rozbudowana (jeśli poruszać się poza kompatybilnością wsteczną).

Najnowszy zwiastun The Falconeer nie tylko przypomina o dacie premiery (10 listopada) i platformach docelowych (wspomniane konsole oraz PC z Windows 10), ale jednocześnie w telegraficznym skrócie przedstawia wybrane lokacje, jakie gracze odwiedzą podczas zabawy i przemierzania świata nazwanego tutaj The Great Ursee.

O co tak naprawdę chodzi w The Falconeer?

The Falconeer ma być łakomym kąskiem dla sympatyków klimatów fantasy. Jak widzicie, gra cechuje się dość specyficzną oprawą graficzną. Niektórzy mogą pod tym kątem porównywać The Falconeer do The Pathless, które dla odmiany zmierza na PlayStation 5 i PC.

W obydwu tytułach ogromne znaczenie dla całości ma ptak, w The Falconeer będzie on nieodłącznym towarzyszem głównego bohatera. Pomoże nie tylko w przemierzaniu otwartego świata, ale również w walkach. Wedle zapowiedzi można będzie wybierać spośród kilku klas bohaterów (sokolników) różniących się między innymi posiadaną bronią, ale też wspomnianymi ptakami. Wraz z osiąganymi postępami pojawią się możliwości rozwoju.

Przy ocenianiu The Falconeer warto uwzględnić, iż jest to produkcja niezależna, którą już od dłuższego czasu rozwija Tomas Sala. Wydaniem zajmie się Wired Productions.

Źródło: Wired Productions

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Inspektor Ludovic Crucho
  6
  Następna Mobilka oto nowa generacja konsol.
  • avatar
   gromzjasnegonieba
   5
   te gry na nowa generacje wygladaja jak gry na switcha + 75% do ceny.
   • avatar
    kitamo
    -1
    Nawet mi się podoba. W swiecie ciągłych kopii coda, bfa quejka czy fify takie cos moze interesowac.
    Graficznie niebanalne, byle by wciągało.
    • avatar
     xbk123
     0
     Przyjemne dla oka, ale to wygląda jak gra na smartfony, a nie na najpotężniejszą konsolę.