Konsole do gier

Chyba lepiej brać droższą. Znamy ceny Xbox Series X i Xbox Series S w abonamencie

przeczytasz w 2 min.

Xbox All Access to kolejna usługa przygotowana przez Microsoft, która może cieszyć się sporym zainteresowaniem graczy. Da bowiem dostęp do konsoli nowej generacji i sporego katalogu gier.

Ceny Xbox Series X i Xbox Series S w Xbox All Access

Podając dokładne daty premiery konsol Xbox Series X i Xbox Series S producent potwierdził, że polska będzie jednym z państw, którego mieszkańcy otrzymają możliwość skorzystania z usługi Xbox All Access. W jej ramach zobowiązujący się do opłacania miesięcznego abonamentu dostają nie tylko konsolę, ale również dostęp do Xbox Game Pass Ultimate. Dziś poznaliśmy dokładne koszty tej przyjemności.

Decydując się na Xbox Series S trzeba będzie płacić 111 złotych miesięcznie. Przy wydajniejszym Xbox Series X będzie oczywiście drożej, tutaj trzeba nastawiać się na 148 złotych miesięcznie. W obydwu przypadkach mowa o umowach na 24 miesiące.

Czy Xbox All Access się opłaca?

Osoby podchodzące z dystansem do różnego rodzaju abonamentów tutaj nie mają powodów do obaw. Biorąc pod uwagę ceny obydwu konsol (1349 złotych oraz 2249 złotych), a także koszt Xbox Game Pass Ultimate (54,99 złotych miesięcznie) można dokonać prostych obliczeń, z których płynie wniosek, że Xbox All Access jest opłacalny. Dla niektórych ważne może być przede wszystkim to, że nie trzeba wykładać tu od razu całości.

Wyjaśnimy przy tym, że po upływie 24 miesięcy konsola przechodzi na własność użytkownika, traci się jedynie dostęp do Xbox Game Pass Ultimate, który ewentualnie będzie trzeba wykupić ponownie.

Wygląda na to, że osoby zainteresowane Xbox All Access będą musiały zajrzeć do Media Expert. A którą z dwóch wymienionych konsol wybrać? Biorąc pod uwagę różnice w wydajności dla wielu osób bardziej łakomym kąskiem może być Xbox Series X, różnice w wysokości abonamentów okazują się tu bowiem stosunkowo niewielkie.

Źródło: Xbox Polska

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michal_mat
  7
  Z prostych obliczeń kupno konsoli a potem all access przez 24 miesiące jest droższe o niecałe 17 PLN. A jak będzie promocja na usługę to może wyjść taniej. Z drugiej strony, jak ktoś nie ma wolnego 2249, to Microsoft nam kredytuje zakup bez oprocentowania, bo i tak zarabia na usłudze.
  • avatar
   kitamo
   3
   W sumie to jest to jak zakup konsoli na 0%, jak dla mnie uczciwa oferta.
   • avatar
    Enpeiks
    1
    Tylko że, taka oferta opłaci się ludziom, którzy grają BARDZO często.
    Jeżeli konsolę zakupi osoba, która w MP grywa sobie raz na jakiś czas (dla relaksu, do fotela) moim zdaniem traci to sens bo płacimy za coś z czego tak naprawdę nie korzystamy (Access). Trzeba grubo przemyśleć tego typu zakup.
    • avatar
     saser
     0
     Coś ten Microsoft w Polsce ostatnio szaleje. Wcześniej xCloud. Teraz All Access...
     W sumie, to dobra oferta dla niedzielnych graczy. Nie każdy potrzebuje drogich gier na premierę. 350zł to dużo za nowy tytuł, a tyle gier do ogrania w Game Passie. No i konsola na raty 0%.
     Tym sposobem MS już kupił moje zainteresowanie. Czekam na ruch Sony.
     Z zakupem to radziłbym poczekać do premiery i niezależnych testów nowych konsol.