Procesory

Procesory w 14 nm i wafel w 10 nm na targach IDF14?

przeczytasz w 1 min.

Zbliżają się targi IDF14 w San Francisco. Czego możemy się spodziewać?

Intel IDF11 Kirk Skaugen

Już we wrześniu odbędą się targi IDF14 w San Francisco. Czego możemy się spodziewać po drugiej w tym roku konferencji Intela?

Targi odbędą się jeszcze przed premierą procesorów Broadwell, a więc pierwszych układów „niebieskich” wykonanych w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym. Wprawdzie już wcześniej były one prezentowane, ale na nadchodzącej konferencji powinniśmy poznać więcej szczegółów – niewykluczone, że też tych odnośnie wydajności i efektywności energetycznej. Papierowa premiera jest tutaj dosyć mało prawdopodobna.

Spekuluje się też, że gigant z Santa Clara pochwali się waflem krzemowym, na którym znajdą się tranzystory wykonane w jeszcze nowocześniejszej, 10-nanometrowej litografii. Oczywiście będzie to „tylko” pokaz możliwości, bo pierwsze procesory w takiej technologii – modele Cannonlake – mają pojawić się dopiero w 2016 roku.

Naszej redakcji nie zabraknie na tegorocznych targach IDF, więc możecie spodziewać się obszernej relacji. Nowinek technologicznych w tym roku z pewnościa nam nie zabraknie.

Źródło: DigiTimes, informacja własna

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Niby trzeba długo czekać, ale jest OK.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   10nm w 2016... A AMD pewnie wyda zapowiedziane new-gen FX'y które będą wypas ale będą produkowane w 20nm+ i dostaną przez to mocno w plecy...

   Czemu nikomu nie przyszło do głowy zrobić procesor, którego wymiary by były np. 10x10cm? Był by potężny, łatwiej schłodzić (za to pobór pradu na bank ogromny) :D
   • avatar
    Konto usunięte
    -6
    10nm prawdopodobieństwo: 2016
    • avatar
     Marucins
     0
     Ja tam czekam na Haswell-E.

     Liczę też na wzmiankę o mobasach dla 2011v3.