• benchmark.pl
 • Gry
 • Team17 wydawcą Planet Alpha - zanosi się na kolejną klimatyczną przygodówkę
Gry

Team17 wydawcą Planet Alpha - zanosi się na kolejną klimatyczną przygodówkę

przeczytasz w 1 min.

Planet Alpha to dziecko Adriana Lazara, byłego pracownika IO Interactive. Gracze wcielą się w astronautę-rozbitka, który wyląduje na nieznanej planecie i zmuszony zostanie do walki o przetrwanie.

Bywa tak, że na długie godziny potrafią wciągać nie tylko gry AAA, ale i mniejsze produkcje powstające gdzieś w cieniu. Każdy mógłby tutaj podać swoją listę tego typu pozycji, jest szansa, że dołączy do nich Planet Alpha.

Planet Alpha to dziecko Adriana Lazara, byłego pracownika IO Interactive, który zdobywał doświadczenie przy takich produkcjach jak Hitman (2017), Hitman: Absolution czy Kane and Lynch 2: Dog Days. Nad Planet Alpha nie pracuje rzecz jasna sam, ale jego zespół nie jest szczególnie duży. Prace trwają już kilka lat i wszystko zaczyna nabierać kształtów. Do tego stopnia, że udało się znaleźć wydawcę. Została nim firma Team17.

„Planet Alpha tworzone jest z pasją przez mały, ale bardzo ambitny team. Przygotowujemy coś specjalnego, wkładamy w ten tytuł wszystko co mamy. 4-letnie prace przypominały roller coaster, w związku z czym przy poszukiwaniach wydawcy byliśmy wybredni. Cieszymy się z partnerstwa Team17, ponieważ jest to firma mogąca zaoferować to, czego oczekujemy w celu dotarcia do graczy. Cieszymy się, że Team17 wierzy w Planet Alpha tak bardzo jak my.”

Planet Alpha gra

Premiera gry odbędzie się jeszcze w tym roku. Platform docelowych jest całkiem sporo - PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Czego w ogóle wypada tutaj oczekiwać? Planet Alpha to przygodówka 2.5D (z elementami gry logicznej i skradanki) mająca punktować przede wszystkim klimatem i przyjemną oprawą graficzną. Gracze wcielą się w astronautę-rozbitka, który wyląduje na nieznanej planecie i zmuszony zostanie do walki o przetrwanie.


Źródło: Team17, pcgamer

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  4
  Po zwiastunie widać że Planet Alpha jest bardzo klimatyczna tak jak kiedyś Heart of Darkness który ukazał się w 1998 roku.
  • avatar
   puchatek2
   -4
   t17 to oni jeszcze żyją?