Akcesoria sieciowe

Technologia WiDi dotarła do Polski

przeczytasz w 1 min.

Technologia Wireless Display (WiDi) firmy Intel umożliwiająca bezprzewodową transmisję danych do telewizora jest już dostępna.

Technologia Wireless Display (WiDi) firmy Intel umożliwiająca bezprzewodową transmisję danych do telewizora jest już dostępna.

Innowacyjna technologia Wireless Display Intela pozwala podłączyć laptopa do telewizora drogą bezprzewodową, umożliwiając przesył filmów video, zdjęć i muzyki bez użycia kabla i zapewniając doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Wireless Display we współpracy z rekomendowanym komputerem przenośnym Toshiba Tecra A11-13Q z procesorem Intel Core i5-520M pozwala na oglądanie filmów i zdjęć czy zabawę w gry komputerowe bez podłączania dodatkowych kabli do telewizora. Dzięki wykorzystaniu adaptera Netgear Push2TV użytkownik może oglądać w telewizorze HD wszystko, co pokazuje ekran jego laptopa, co pozwoli przeglądać strony internetowe wprost z ulubionej kanapy czy fotela.

Niewielki i lekki adapter podłączany jest do telewizora poprzez wejście HDMI lub AV Composite. Współpracuje z laptopami, które obsługują technologię Intel Wireless Display i są wyposażone w procesory Intel Core (modele z 2010 roku).

Konfiguracja adaptera odbywa się w kilku prostych krokach. Później użytkownik może cieszyć się natychmiastową synchronizacją notebooka z telewizorem za pomocą specjalnego przycisku na klawiaturze laptopa lub skrótu na pulpicie. Adapter jest lekki i mały, więc w każdym momencie można zabrać go ze sobą do rodziny, znajomych czy nawet w daleką podróż.

Cena adaptera Netgear Push2TV PTV1000 wynosi 349 zł, zaś notebook Toshiba Tecra A11-13Q kosztuje 3599 zł.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szadok
  0
  Jasne, ale mnie wkurza taka ściema. Zamiast kabla między telewizorem a komputerem mam kabel między telewizorem a jakimś dodatkowym klockiem, którego normalnie nie trzeba wcale podłączać. Też mi bezprzewodowość. Pamiętam, jak się kiedyś nabrałem na bezprzewodową klawiaturę Logitecha: zamiast klawiatury na kablu dostałem klawiaturę bezprzewodową i jakiś klocek do odbierania sygnału z dwoma (sic!) kablami - sygnał + zasilanie!

  Ostatnio też w ostatniej chwili uratowałem moją dziewczynę przed zakupem takich "bezprzewodowych" słuchawek - słuchawki są bezprzewodowe, ale potrzebują klocka podłączanego na dwa kable, żeby działały. Porażka :P

  Nie można by tego zintegrować w którymś z urządzeń? Skoro laptop nie musi być podłączony do klocka, to dlaczego telewizor już musi? Jak zaczną to wszystko integrować w sprzęcie, to dopiero będzie warte uwagi. Na razie to taka ściema, pseudobezprzewodowość :P
  • avatar
   adbacz
   0
   szadok: Gdyby to było razem z telewizorem to musiałbyś kupywać nowy sprzęt zeby to działało (nowy telewizor). A tak, kupujesz tylko tego klocka, podłączasz pod HDMI lub kompozytowe i łączysz się laptopem z klockiem. Rozwiązanie w sumie ujdzie tylko szkoda, ze trzeba do tego jeszcze specjalny laptop;/
   • avatar
    Gakudini
    0
    Ściemą to jest "zapewniając doskonałą jakość obrazu i dźwięku". Dla przypomnienia kabel HDMI ma przepustowość około 10Gb/s. I na co nam całe to 1080p dźwięk surround 7.1 skoro następnie każą nam pchać to przez radio?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     a telewizory w z wifi nie wystarczają? czy wifi-n takie jak ma wielu dzięki ruterowi b/g/n nie obsłuzy tego?