Telewizory

Telewizory 8K - Sony i Panasonic włączają się do gry

przeczytasz w 1 min.

Japońscy producenci chcą się postarać o to, by igrzyska w Tokio były wyjątkowe i by zapoczątkowały nową erę.

Igrzyska w Rio dopiero co się skończyły, ale Japonia już teraz rozpoczyna przygotowanie do imprezy u siebie, która odbędzie się – a jakże – za cztery lata. Kraj Kwitnącej Wiśni od wielu już lat słynie z zamiłowania do nowoczesnych technologii i nietypowych rozwiązań. Okazuje się, że igrzyska w 2020 roku będą wyjątkowe także dla tych osób, które nie będą mogły być na miejscu – wszystko dzięki transmisji w rozdzielczości 8K.

Transmisje to jedno, ale ważniejsze jest to, by było je na czym oglądać. Jak wynika z raportu Nikkei, producenci telewizorów z Japonii postarają się o to, by taką opcję zagwarantować. Firmy PanasonicSony nawiążą współpracę z nadawcą NHK (który już rozpoczyna testy transmisji 8K) i zrobią co w ich mocy, by kompatybilne odbiorniki pojawiły się do tego czasu na rynku. 

Pierwszy telewizor 8K – od Sharpa – ujrzał światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale jego cena wynosząca 160 tysięcy dolarów nie okazała się zbyt atrakcyjna. Sony i Panasonic nie zamierzają się tak spieszyć. Mówi się raczej najwcześniej o 2018 roku, a najprawdopodobniej – o roku samych igrzysk, a więc 2020.

Niestety nawet jeśli Japonia da radę, to wątpliwe jest to, że reszta świata zdoła nadgonić.

Źródło: The Verge, Nikkei

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  17
  U nas połowa stacji nawet nie nadaje w 720p. Pozdrawiam.
  • avatar
   AndreoKomp
   4
   Hmmm czyli żeby wyłapać wszystkie szczegóły przy 55" TV będzie trzeba siedzieć nie dalej niż 52cm. Hardkorowo :D
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Była akcja na "wincyj rdzeniuf" to teraz będziemy mieli "wincyj pikseluf !"
    • avatar
     Franz
     -1
     Kolejny przykład jak wyciągnąć duże pieniądze od ludzi za nowe TV z technologią, której nikt nie potrzebuje.

     Tak samo jak z 4K, gdzie jedynym powodem zakupu takiego TV jest HDR - tylko, że występuje on w najdroższych modelach TV 4K i jeszcze trzeba mieć materiał nagrany w HDR, a ich na razie prawie nie ma.
     • avatar
      zielony888
      0
      Zwykle zaczyna się w Japonii, a potem cały świat idzie z tym postępem. :) Ja na razie nie zmieniam mojego Philipsa, może za 4 latka, ciekawie co jeszcze pokażą. A teraz w telewizorach stosuje się bardzo dokładne poprawiacze obrazu, daje radę ze średniej jakości sygnałem. :)
      • avatar
       lagosp
       0
       Bardzo dobrze niech łączą siły. Może dzięki temu zniknie dominacja samsunga czy lg. Mam nadzieję że panasonic się w końcu pzebije do szerszej świadomości konsumentów