Ciekawostki

Akumulatory Tesli wyprzedane do połowy 2016 roku

przeczytasz w 1 min.

Klienci zamówili w ciągu kilku pierwszych dni 38 tysięcy domowych akumulatorów Powerwall i 2,5 tysiąca Powerpacków.

Tesla Energy

Na początku tego miesiąca, ku zaskoczeniu wielu osób, firma Tesla zapowiedziała, że od teraz będzie też producentem akumulatorów. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę – popyt jest naprawdę duży.

Powerwall (do mieszkań) i Powerpack (do zastosowań przemysłowych) to akumulatory nowo powstałej firmy Tesla Energy, które mają „zmienić sposób, w jaki świat korzysta z energii”. Krótko mówiąc, chodzi tutaj o zachęcenie ludzi do korzystania z alternatywnych źródeł, z naciskiem na energię słoneczną. 

Podczas ostatniej konferencji dyrektor generalny firmy Tesla, Elon Musk, ogłosił, że zainteresowanie akumulatorami jest ogromne. Produkty są ponoć wyprzedane do połowy 2016 roku. Klienci zamówili w ciągu kilku pierwszych dni 38 tysięcy domowych akumulatorów Powerwall i 2,5 tysiąca Powerpacków. 

Elon Musk wystosował też list do akcjonariuszy, w którym napisał, że „reakcja klientów na te produkty i wizję Tesla Energy w ogóle, jest bardzo pozytywna”. I choć można usłyszeć głosy, że gadżet jest obecnie niepraktyczny w większości przypadków, jego znaczenie (tak jak i odnawialnych źródeł energii w ogóle) może bardzo szybko wzrosnąć.

Źródło: SlashGear, Ars Technica

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  No nieźle.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Ile Wh, ile W max i ile $ ?
   • avatar
    Fiona
    0
    I za parę lat te wszystkie śmieci wylądują jak zawsze w Polsce....
    • avatar
     Atak-Snajpera
     0
     Ładnie. Z tego co wyczytałem na oficjalnej stronce to taka wielgaśna bateryjka litowo-jonowa z chłodzeniem wodnym. A propo. Wczoraj (lub przedwczoraj) w TV pokazywali że włoscy naukowcy już testują baterie oparte na soli (?!) w jakimś afrykańskim państewku.
     • avatar
      kot-kreskowy
      0
      Ale żniwa na akcjach. Jak podejrzewam:)