Zasilacze

Test CoolerMaster o mocy 1000 W - pięć płyt głównych zasilane z jednego PSU

przeczytasz w 1 min.

W trakcie niedawno zakończonych targów CeBIT 2009 mogliśmy przyjrzeć się bardzo interesujacemu rozwiązaniu firmy CoolerMaster. W celu przetestowania nowego zasilacza CoolerMaster o mocy 1000W zdecydowano się podłączyć pięć płyt głównych mini-ITX  wyposażonych w cztero-rdzeniowe procesory - dając łącznie aż 20 rdzeni taktowanych zegarem 53.2 GHz.

Ponadto dołączono jeszcze pięć dysków twardych oraz pięć napędów optycznych DVD. Trzeba mieć na uwadze to że nie zdecydowano się zainstalować zewnętrznych kart graficznych.

Do przedstawionej wyżej konfiguracji podłączono pięć wyświetlaczy LCD, na których widoczny był popularny program ORTHOS - testujący stabilność całej platformy. Oczywiście wszelkie testy stabilności zostały zakończone pomyślnie.

Źródło: fudzilla.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rszuba
  0
  Czy oprócz wspólnego zasilacza płyty i procki były ze sobą połaczone, czy informacja o łącznym zegarze jest niepotrzebna?
  • avatar
   Baleryon
   0
   Oj, ten "zegar 53.2 GHz" to jak chwyt sprzedawców-ściemniaczy z czasów, gdy dwurdzeniowce wchodziły na rynek. Sensu to określenie nie ma zupełnie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na YT jest video jak koles z CM odpala samochod przy pomocy zasilacza komputerowego ich produkcji. Nie pamietam jakie natezenie jest potrzebne do zaplonu, ale chyba wiecej niz to gwarantowane przez producenta zasilki ;)
    • avatar
     danieloslaw1
     0
     na full w crysisa! :)