Szczoteczki elektryczne

Wielki test szczoteczek sonicznych: Xiaomi, Philips, Oral-B, Megasonex, Smilesonic!

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 8 min.

Szczoteczka soniczna stała się najpopularniejszym wyborem podczas zmiany klasycznej szczoteczki do zębów na elektryczną. Obecnie do wyboru mamy wiele modeli, które kuszą swoją funkcjonalnością i skutecznością. W poniższym teście porównujemy 5 popularnych modeli.

Szczoteczki soniczne stały się ostatnio najczęstszym wyborem tych, którzy pomyśleli o zmianie swojego dotychczasowego urządzenia na nowe. Wachlarz sprzętów do wyboru jest ogromny. Niemal wszyscy producenci elektronicznych gadżetów pragną mieć w swoim portfolio szczoteczkę soniczną. Nawet jeśli do tej pory nie mieli nic wspólnego z produktami do higieny jamy ustnej. Jednak jakiekolwiek uprzedzenia są nie na miejscu. Zanim zostanie wydany jakikolwiek werdykt, trzeba przekonać się z bliska. Życie potrafi bowiem zaskoczyć. Czas sprawdzić popularne modele: Xiaomi Soocas X3, Philips Sonicare, Oral-B Genius X, Megasonex M8 i Smilesonic EX Black.

Spis treści:

 1. Soniczność - kilka słów tytułem wstępu
 2. Test szczoteczek sonicznych - jakie modele wybraliśmy?
 1. Podsumowanie testu szczoteczek sonicznych

Soniczność - kilka słów tytułem wstępu

Uporządkujmy fakty. Dlaczego szczoteczki soniczne są, ostatnimi czasy, tak modne? Przede wszystkim dlatego, że trendy mają charakter sinusoidalny. Innymi słowy te urządzenia już wcześniej miały szansę na popularność. Było to trzydzieści lat temu. Jak to możliwe? Przecież sprzęty te zdają się być bardzo nowoczesne. Prawda wygląda tak, że pierwsza szczoteczka soniczna powstała już w 1939 roku, do dalszych badań wrócono w latach sześćdziesiątych XX wieku, a niewiele ponad trzy dekady temu rozpoczęto masową produkcję. U nas te sprzęty nie były wówczas popularne, bo dopiero uczyliśmy się rynku nowych, specjalistycznie wyprofilowanych szczoteczek manualnych. Nie było nam po drodze z urządzeniami elektrycznymi, a już tym bardziej sonicznymi, które w początkach transformacji ustrojowej zdawały się być luksusem ponad miarę.

Soniczność nie jest zatem wynalazkiem ostatnich czasów. Co nie zmienia faktu, że moda jaka znów zapanowała na te urządzenia, sprawia, iż są one jednymi z najbardziej pożądanych i poszukiwanych. Ludzie często nie zadają sobie nawet podstawowego pytania: „jak to działa?”. Biorą sprzęt w ciemno, bo ten zdaje się mieć niezwykłe właściwości. Soniczność kojarzy się bowiem z dźwiękiem, lotnictwem, kosmosem, nowoczesnymi technologiami i wieloma innymi sferami, które dla osoby nie wchodzącej zbyt głęboko w temat, znajdują się gdzieś na pograniczu magii i nauki.

A gdzie leży prawda? Soniczność to nic innego, jak zdolność do emitowania słyszalnych dźwięków. Na logikę wszystkie urządzenia ze sfery AGD i RTV są zatem soniczne. Tak, tyle, że w ich kontekście nie ma to większego znaczenia, a w szczoteczkach do zębów ma. Dlaczego? Szczoteczka soniczna emituje dźwięki, które mają konkretne zadanie. Nie rozbijają kamienia nazębnego (jak uważa wiele osób), nie napowietrzają jamy ustnej (jak zapewniają niektórzy producenci). Powodują jedynie powstanie chmury z pasty, śliny i wody. Chmura ta dociera do trudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej i wspiera nasze działania higieniczne. To wszystko? Tak, to wszystko. W klasycznych szczoteczkach sonicznych, z podłużną główką, cała robota jest po naszej stronie. Musimy zachować odpowiedni kąt przykładania włosia do czyszczonej powierzchni (45 stopni) oraz pamiętać o ruchu wymiatającym.

Problematyczne? Niestety trochę tak, szczególnie, że nabywając szczoteczkę soniczną, zwykle liczymy na jakieś cuda, a przecież rozsądny człowiek powinien wiedzieć, że cudowne formuły nie istnieją. Każdy kolejny przekręt finansowy opierający się o cudowną maszynę powodującą porost włosów, każda magiczna tabletka odchudzająca, to nic innego jak marketing i próba łatwego zarobku. Dobrze, jeśli kolejne „złote pomysły” nie działają w ogóle. Gorzej, jeśli dodatkowo szkodzą. Dlatego też do tematu szczoteczek sonicznych trzeba podejść konkretnie i bez sentymentów. Odpowiedzieć sobie na pytanie: „jak działają i czy naprawdę działają?”. Za kryterium podstawowe w doborze zostały przyjęte przede wszystkim takie czynniki jak: popularność, innowacyjność, profesjonalizm, ale przede wszystkim… soniczność. Wszak to test urządzeń sonicznych. Wszystkie ze sprawdzanych pracują na częstotliwości około 260 Hz. Oprócz Oral-B Genius X. Ten pracuje na większej rozpiętości (200-400 Hz). Z pewnością nie udało się tu zebrać wszystkich sprzętów jakie są na rynku, ale można śmiało mówić o konkretnym zestawieniu. Dlatego przyjrzymy się zebranym modelom szczoteczek i zobaczmy, o co w nich chodzi.

Szczoteczki soniczne - porównanie

Porównanie wyglądu 5 szczoteczek sonicznych

końcówki szczoteczek sonicznych

Test szczoteczek sonicznych - jakie modele wybraliśmy

Szczoteczka XIAOMI SOOCAS X3

Producent deklaruje, że Soocas X3 jest urządzeniem nowoczesnym, stojącym w opozycji do elektrycznych szczoteczek rotacyjnych. Przede wszystkim przez wzgląd na wibracyjną pracę główki. Czy to dobrze? Sprawdzimy. Wytrzymałość akumulatora antycypuje na 30 dni.

 • główka
  Podłużna główka, jaką spotyka się we wszystkich klasycznych szczoteczkach sonicznych.
 • tryby
  Szczoteczka dysponuje czterema trybami pracy. Są to: whitening (wybielanie), clean (czyszczenie), gum care (ochrona dziąseł) oraz sensitive (dla wrażliwego uzębienia).
 • współpraca ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację
  Tak.
 • timer
  Wbudowany.
 • czujnik siły nacisku
  Brak.
 • design
  Wzornictwo stoi na wyższym poziomie od tego, które Xiaomi zaprezentowało w swoim najprostszym modelu. Jednak nie wybija się niczym szczególnym. Chiński producent stawia na neutralność i transparentność.
 • etui podróżne
  Etui plastikowe – brak możliwości ładowania w nim.
 • deklarowany czas działania na pełnym ładowaniu
  30 dni.
 • cena
  Około 250 zł
 • co ma ją wyróżniać spośród konkurencji?
  Mocny akumulator, współpraca aplikacją, neutralne wzornictwo.

XIAOMI SOOCAS X3 - zestaw

XIAOMI SOOCAS X3 - etui

szczoteczka soniczna XIAOMI SOOCAS X3

Test szczoteczki Xiaomi Soocas X3

Firma Xiaomi słynie z innowacji oraz, przede wszystkim, z bardzo atrakcyjnych cen. W przypadku modelu Soocas X3 zasada ta sprawdza się w połowie. Cena za produkt jest bardzo atrakcyjna, na tle rynku, jednak szczoteczka nie wnosi niczego nowego, na tle sonicznej konkurencji. Dodatkowo bardzo rozczarował brak… ładowarki. Dołączono kabel bez adaptera. Naprawdę? Tygodniowy test przyniósł następujące wnioski:

 • Ciekawe urządzenie dla osób, które chcą zacząć przygodę z segmentem nowych technologii, a nie mają ochoty wydać za dużo pieniędzy.
 • Łączenie się z aplikacją okazało się dość problematyczne. Tzn. urządzenie odnajduje się błyskawicznie, jednak później software’owi zdarzało się zawieszać. Sama aplikacja ma bardzo prosty interface pod względem graficznym i ogólnie zaprojektowana jest bardzo przejrzyście.
 • Ze szczoteczką trzeba bardzo aktywnie współpracować, jak z każdym tego typu urządzeniem sonicznym. Ruch wymiatający, przykładanie do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni to podstawa.
 • Po tygodniu zęby są w dobrym stanie. Sprawiają wrażenie doczyszczonych. Jednak nie jest to uczucie w pełni satysfakcjonujące.

Szczoteczka PHILIPS SONICARE

Producent deklaruje zaawansowaną technologię soniczną Philips Sonicare jako połączenie wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchu włosia szczoteczki, które wytwarza Dynamiczną Akcję Czyszczącą (Dynamic Cleaning Action), w skrócie DCA.

 • główka
  Podłużna, taka sama jaką spotyka się we wszystkich klasycznych szczoteczkach sonicznych.
 • tryby
  Trzy tryby (normalny, wybielający, łagodny) plus trzy poziomy intensywności.
 • współpraca ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację
  Tak.
 • timer
  Wbudowany.
 • czujnik siły nacisku
  Jest.
 • design
  Wzornictwo Sonicare to prostota i klasa. Do kompletu dołączona jest szklanka z ładowaniem indukcyjnym. Wygląda jak zwyczajny, starodawny przedmiot, a działa jak nowoczesna technologia. Całość robi niezwykłe wrażenie. Szkoda jedynie, że szklanka musi stanąć na zwyczajnej ładowarce, z której wychodzi kabel, ale nie oczekujmy cudów.
 • etui podróżne
  Jest. Posiada funkcję ładowania.
 • deklarowany czas działania na pełnym ładowaniu
  14 dni.
 • cena
  Około 1000 zł.
 • co ma ją wyróżniać spośród konkurencji?
  Niesamowite wzornictwo, elastyczność trybów.

PHILIPS SONICARE - zestaw

PHILIPS SONICARE - etui

szczoteczka soniczna PHILIPS SONICARE

Test szczoteczki Philips Sonicare Diamond

Philips to klasyk pośród europejskich sprzętów. Ich produkty znane są z dobrych projektów i takiego samego wykonania. Tak też jest w przypadku flagowego modelu ich szczoteczki sonicznej, czyli Sonicare Diamond. Wspaniałe, bardzo dobrze skonstruowane urządzenie. Niestety cena jest szokująca, ale klasa marki do czegoś zobowiązuje. Czy jednak efekty jakie daje są wystarczające? Tygodniowy test przyniósł następujące wnioski:

 • Świetne urządzenie dla miłośników klasycznego wzornictwa i ciekawych rozwiązań (dobry desing, ładowanie poprzez szklankę z funkcją indukcji).
 • Aplikacja stabilna i ładnie opracowana. Można mówić o szlachetnym sznycie, którego nie ma np. w Xiaomi.
 • Z tą szczoteczką również trzeba bardzo aktywnie współpracować, jak z każdym tego typu urządzeniem sonicznym. Ruch wymiatający, przykładanie do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni to czynności obowiązkowe.
 • Po tygodniu zęby są w dobrym stanie. Sprawiają wrażenie dobrze doczyszczonych.

Szczoteczka ORAL-B GENIUS X

Producent deklaruje połączenie właściwości sonicznych z ruchem główki, opierającym się aż o trzy płaszczyzny. Poza tym użytkownik może liczyć na cały szereg innych, nowoczesnych udogodnień. Jest to szczoteczka soniczno-rotacyjna.

 • główka
  Okrągła główka, inspirowana profesjonalnymi narzędziami dentystycznymi, poruszająca się w ruchu 3D.
 • tryby
  Szczoteczka dysponuje aż sześcioma trybami pracy. Są to: tryb normalny, wymiatający, wybielający, delikatny, do dziąseł, do języka.
 • współpraca ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację
  Tak. Jako jedyna w zestawieniu posiada algorytmy, które realnie uczą się stylu użytkownika, niczego nie narzucając, a optymalizując stan obecny.
 • timer
  Wbudowany.
 • czujnik siły nacisku
  Jest. Sprzężony ze smart ringiem, który alarmuje na czerwono, gdy coś jest nie tak.
 • design
  Wzornictwo zawsze jest kwestią gustu. Bez wątpienia Genius X wyróżnia się, na tle konkurencji, nietypowym kształtem główki. Całość sprawia wrażenie projektu bardzo dopracowanego, dla tradycjonalistów może wydać się futurystyczny.
 • etui podróżne
  Tak. Posiada możliwość ładowania.
 • deklarowany czas działania na pełnym ładowaniu
  14 dni.
 • cena
  Około 800-1000 zł.
 • co ma ją wyróżniać spośród konkurencji?
  To jedyna w zestawieniu szczoteczka, łącząca soniczność z ruchem oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnym, posiadająca małą, okrągłą główkę. To również jedyna w zestawieniu szczoteczka, współpracująca z aplikacją, opartą o prawdziwe algorytmy sztucznej inteligencji, uczące się stylu użytkownika. Na tle konkurencji posiada najwięcej trybów.

ORAL-B GENIUS X - zestaw

ORAL-B GENIUS X w etui

Szczoteczka soniczna ORAL-B GENIUS X

Test szczoteczki Oral-B Genius X

Oral-B, od ponad stu lat zajmuje się higieną jamy ustnej i tylko nią. To marka sprawdzona, choć ciągle bardzo aktywnie pracująca na swoją dobrą opinię. Proponowana cena za produkt początkowo może szokować, ale to Rolls-Royce wśród konkurencji. Dlaczego? Cała istota opiera się nie o soniczność, a o mechaniczne działanie główki, które tu zostało opanowane do perfekcji. Wnioski po tygodniowym teście:

 • Urządzenie dla osób, które dbają o swoje zdrowie i nie chcą mieć żadnych wątpliwości, czy da się posiadać lepszy sprzęt do higieny jamy ustnej.
 • Aplikacja opracowana niemal doskonale. Odnajdywanie położenia główki jest zawsze błyskawiczne i precyzyjne.
 • Ze szczoteczką nie trzeba się w ogóle męczyć. Nie trzeba pamiętać ani o kącie 45 stopni, ani o ruchu wymiatającym. Ona działa sama, a wszystko oparte jest o ruch oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny. Soniczność jest tu tylko dodatkiem. Działa, ale jedynie towarzyszy doskonale opracowanej mechanice szczoteczki.
 • Początkowo można odnieść wrażenie, że wkłada się do jamy ustnej maleńki samolot odrzutowy. Bez obaw jednak. Genius X jest bardzo szybki, ale niezwykle łagodny dla szkliwa i dziąseł. Po tygodniu użytkownikowi towarzyszy uczucie doczyszczonych zębów jak po interwencji stomatologa. Zupełnie inna klasa urządzeń.

Szczoteczka MEGASONEX M8

Producent deklaruje, że Megasonex M8 jest jedyną szczoteczką soniczną i zarazem ultradźwiękową dostępną na rynku. Trzeba wierzyć tym deklaracjom, dlatego, że domowym sposobem nie da się w żaden sposób sprawdzić, czy urządzenie rzeczywiście emituje fale o częstotliwości 1,6 Mhz, mającą oddziaływać antybakteryjnie.

 • główka
  Podłużna główka, jaką spotyka się we wszystkich klasycznych szczoteczkach sonicznych.
 • tryby
  Szczoteczka dysponuje trzema trybami pracy: normalnym, delikatnym, bezruchowym (wyłącznie emisja ultradźwięków).
 • współpraca ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację
  Brak.
 • timer
  Brak.
 • czujnik siły nacisku
  Brak.
 • design
  Wzornictwo z rodzaju surowo-medycznego sprzed 30 lat. Niektórzy producenci specjalnie decydują się na właśnie takie rozwiązanie. Surowość ma wzbudzać zaufanie i wrażenie produktu przede wszystkim działającego, specjalistycznego, przy którego projektowaniu nie skupiono się na wyglądzie, a na efektywności. Czy końcowy efekt wynika z premedytacji, czy z przypadku, trudno powiedzieć. Z drugiej strony Megasonex jest już na rynku kilka lat. Dlatego nie jest to raczej działanie na przekór trendom. Jeśli ktoś lubi mieć w łazience bardziej sprzęt terapeutyczny niż nowoczesny gadżet, Megasonex M8 sprawdzi się idealnie. Przynajmniej pod względem wizualnym.
 • etui podróżne
  Jest, ale bez funkcji ładowania.
 • deklarowany czas działania na pełnym ładowaniu
  Brak danych
 • cena
  Około 600 zł
 • co ma ją wyróżniać spośród konkurencji?
  Jedyna szczoteczka łącząca soniczność z ultradźwiękami, mającymi działanie antybakteryjne i docierające do powierzchni zębowych bez dotykania ich główką.

MEGASONEX M8 - zestaw

MEGASONEX M8 - pudełko

Szczoteczka soniczna MEGASONEX M8

Test szczoteczki Megasonex M8

Megasonex M8 to sprzęt niezwykle osobliwy. Wygląda jak eksperyment sprzed trzech dekad. Projekt razi surowością, ale materiały są, o dziwo, solidnie spasowane i całość sprawia dość profesjonalne wrażenie. Logo wygląda fatalnie jakby było projektowane w Paincie przez dziecko. Ale przecież logiem nie myjemy zębów. Dlatego właśnie został przeprowadzony uczciwy, tygodniowy test Megasonexa. Wnioski nasunęły się następujące:

 • Najciekawsze ze wszystkich testowanych urządzeń. Czy najlepsze? Na pewno nie.
 • Nie ma problemu z aplikacją, ponieważ nie ma aplikacji, nie ma łączenia się ze smarfonem.
 • Ze szczoteczką trzeba aktywnie współpracować, jak z każdym tego typu urządzeniem sonicznym. Ruch wymiatający, przykładanie do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni jak w szczoteczce sonicznej BEZ ultradźwięków.
 • Ultradźwięki (zakładając, że naprawdę występują w urządzeniu) nie spowodowały żadnych rewolucji. Wniosek ogólny: zęby nie są doczyszczone ani lepiej, ani gorzej.

Szczoteczka SMILESONIC EX Black

Producent, jako jedyny, jasno deklaruje, czym jest soniczność, bez opowiadania bajek. W jednym tylko miejscu manipuluje faktami, pisząc o tym, że szczoteczka „wykorzystuje ruch wymiatający”. Nie jest to kłamstwo, bo rzeczywiście szczoteczka może wykorzystywać ten ruch, ale najpierw musi być on wykonany przez użytkownika. Mniej zorientowana osoba może pomyśleć, że urządzenie wymiata samodzielnie.

 • główka
  Podłużna główka, jaką spotyka się we wszystkich klasycznych szczoteczkach sonicznych.
 • tryby
  Szczoteczka dysponuje trzema trybami pracy. Są to: whitening (wybielanie), clean (czyszczenie) oraz sensitive (dla wrażliwego uzębienia).
 • współpraca ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację
  Brak.
 • timer
  Jest.
 • czujnik siły nacisku
  Brak.
 • design
  Proste, bezpretensjonalne wzornictwo z klasą.
 • etui podróżne
  Jest, bez możliwości ładowania.
 • deklarowany czas działania na pełnym ładowaniu
  Do dwóch miesięcy (60-180 minut).
 • cena
  Około 250 zł - 300 zł
 • co ma ją wyróżniać spośród konkurencji?
  Bardzo mocny akumulator, neutralne wzornictwo.

SMILESONIC EX Black - zestaw

SMILESONIC EX Black - etui

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX Black

Test szczoteczki SMILESONIC EX Black

Idealna szczoteczka dla tych, którzy przesiadają się z manualnej, ale nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy na początek. Dobra alternatywa dla Xiaomi. O ile ktoś nie lubi Xiaomi. Tygodniowy test przyniósł następujące wnioski:

 • Dobre urządzenie na start.
 • Podobnie jak w przypadku Megasonexa M8, aplikacji tu nie ma, więc problemów z aplikacją też nie ma.
 • Smilesonic to zwykłe urządzenie soniczne, więc trzeba współpracować z nim tak jak z każdym tego typu sprzętem.
 • Po tygodniu zęby są w przyzwoitym stanie, ale bez rewelacji.

Podsumowanie testu szczoteczek sonicznych

Zestawienie szczoteczek sonicznych - etui

Wygląd 5 szczoteczek sonicznych - porównanie

Wszystko, jak zwykle, pewnie jest kwestią gustu. Wśród tradycyjnych szczoteczek sonicznych zdecydowanie jakością wyróżnia się Sonicare. Reszta wypada na jego tle nieco blado, szczególnie jeśli chodzi o jakość użytych materiałów i nowoczesny design. Jeśli chodzi o doświadczenie ze szczoteczką dla nas na pierwszym miejscu znalazł się Oral-B Genius X. To nie tylko szczoteczka z największą ilością bardzo pomocnych dodatków, najbardziej nowoczesna i dopracowana. To nie tylko urządzenie pochodzące z najbardziej pewnego źródła (producent z wiekowym doświadczeniem). To przede wszystkim najlepsze efekty końcowe osiągnięte minimalnym wysiłkiem. Bo przecież o efekty końcowe głównie tu chodzi. Szukając idealnej szczoteczki sonicznej trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czy chcę mieć urządzenie, które naprawdę działa i będzie służyć przez całe lata, czy wystarczy mi cokolwiek. Może nie cokolwiek byle jakiego, ale też nic rewelacyjnego. Odpowiedź niech każdy wygeneruje we własnym zakresie. Na dowolnej częstotliwości.

Czytaj dalej o AGD: 

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  biuro74
  15
  Miał być wielki test, wyszło wielkie GIE.
  Jak zwykle.
  Trzyma mnie przy tym portalu tylko przyzwyczajenie (mój pierwszy portal komputerowy, chyba 1998), niczym w toksycznym związku.
  • avatar
   prycek
   3
   Szkoda, że nie podaliście jakie są ceny końcówek do tych szczoteczek. One też potrafią przyprawić o zawrót głowy. Mam Philips Sonicare i dwie sztuki kosztują 60-70zł. Zakładając, że wystarczą na 3 m-ce to roczny koszt końcówek wynosi 120-140zł. Do tego jeszcze koszt szczoteczki i robi nam się spora kwota.
   • avatar
    techlg
    1
    Brakuje w zestawieniu szczoteczek firmy seysoo, lider rynku.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Używam Megasonex M8 od paru lat, nie zamienię na nic innego. Ultradźwieki działają ale w głąb zęba, a nie to co soniczne tylko na powierzchni. Więc nawet jak ząb nie wygląda na "domyty" to bakterie i tak są martwe. Gdy ją kupiłam to w tym samy czasie miałam dwa zęby pilnie do zrobienia (zaczęły mnie boleć) zrobiłam pierwszy ząb, a drugi przestał mnie boleć po kilku użyciach szczoteczki, przypomniałam sobie o nim dwa lata później, dentystka myślała że ząb już jest martwy, a okazało się że był w super stanie. Te wszystkie aplikacje, BT itp. to zbędny bajer... Także mogę serdecznie polecić, w przyszłości chętnie zamienię na coś podobnego. :)
     • avatar
      dariuszd1
      1
      a dlaczego nie było w tym zestawieniu SEYSSO Gold??
      • avatar
       MaNiAc
       0
       Autor kupił prę badziewi na alli i świruje o higienie jamy ustnej, jedyna opłacalna z tego zestawienia to Xiaomi choć to też badziew, o OralBijemyCenami to się nawiet nie wypowiem, a gdzie w teście 'WIELKIM' Oclean? (submarka Xiaomi która zbiera niezłe wyniki?)
       • avatar
        MastaLama
        -1
        Bardzo kiepski test wcale nie najlepszych szczoteczek- raczej tych, które zasponsorowała firma będąca zleceniodawcą artykułu- czemu nie ma informacji o artykułach sponsorowanych u was? Przecież dostajecie za to kasę- czy to w ogóle legalne?
        Pomijam czy moralne i etyczne robić tak słabe artykuły i z takimi tytułami :(
        • avatar
         witojj
         0
         Co to za fuszera ten test? Mam SmileSonica EX i on ma 5 trybów pracy. Nie jest powiedziane też w którym trybie był używany. Tryb Wybielania ma w końcu większą intensywność niż zwykłe czyszczenie.
         A wrażenia z czyszczenia zębów pewnie też tylko subiektywne.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Pytanie, co w tym jest sonicznego? Jedyną soniczną rzecz jaką znam, to zestaw ultradźwiękowy do usuwania kamienia w gabinecie dentystycznym. Jak zwykle nazwa na wyrost.

          Niedługo cokolwiek z przyciskiem będzie miało nalepkę "ętelegętne".
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Mam XIAOMI SOOCAS X3 i bateria trzyma lekko ponad miesiąc (2x dziennie użytkuję). Końcówki 2 szt. 32 zł na Ali... Jedną można myć spokojnie pół roku, gdyż bardzo wolno się zużywają. W kwestii jakości do ceny jest bezkonkurencyjna.
           • avatar
            niepokorny666
            0
            A mi dentysta powiedział że soniczne to ściema.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             "domowym sposobem nie da się w żaden sposób sprawdzić, czy urządzenie rzeczywiście emituje fale o częstotliwości 1,6 Mhz" - da się, sprawdzałem, emituje. Wystarczy mieć odbiornik SDR, który może pracować w tak niskich częstotliwościach i podpiąć mikrofon (głośnik też się nadaje) zamiast anteny :)
             • avatar
              Kierownik
              0
              Macie wy rozum i godność człowieka?

              Jak artykuł sponsorowany można nazwać testem?

              Pod tą gównianą reklamą nikt się nie podpisał, żebyśmy nie wiedzieli, na kogo mamy napluć...
              • avatar
               mosiek312
               0
               Trzeba podkreślić, że niektóre marki mają koszmarnie drogie szczoteczki wymienne, a to w skali roku podnosi koszt użytkowania. Za swoją soniczną 4Swiss ST212 dałem ok. 3 stówek, a pakiet 4 końcówek to ok. 5 dyszek więc ekonomicznie. Poza tym ma 10 stopni intensywności i 5 trybów czyszczenia więc nieźle.