Aplikacje mobilne

Dlaczego TikTok wyświetla ci same roznegliżowane dziewczyny?

przeczytasz w 1 min.

Jeśli działanie algorytmu proponowania treści na TikTok było kiedykolwiek dla ciebie zagadką - wkrótce będziesz mieć jasność dlaczego widzisz same tańczące dziewczyny w stroju bikini zamiast ciekawostek ze świata technologicznego.

Dlaczego widzisz ten film na TikTok?

Algorytm TikTok, który ma za zadanie dostosować wyświetlane treści do zainteresowań użytkownika generalnie działa całkiem dobrze. Wystarczy poświęcić kilka chwil po zainstalowaniu aplikacji, aby system „nauczył się ciebie” i ustalił, jaka tematyka będzie dla ciebie interesująca.

Jeśli natomiast film, który właśnie ci się wyświetlił na TikToku nijak ma się do twoich zainteresowań - wkrótce pojawi się funkcja, która odpowie ci dlaczego widzisz ten film.

TikTok: dlaczego widzisz ten filmSekcja z odpowiedzią dlaczego widzisz ten film na TikTok: tak będzie wyglądać nowa funkcja

TikTok wprowadza nową funkcję

Okno z odpowiedzią dlaczego widzisz ten film na TikTok pojawi się wkrótce w publicznej wersji aplikacji - tak wynika z komunikatu właściciela tej platformy społecznościowej.

Aby sprawdzić dlaczego algorytm zaproponował ci obejrzenie akurat tego materiału wystarczy przejść do menu Udostępnij, a następnie znaleźć ikonę ze znakiem zapytania podpisaną Dlaczego widzisz ten film. Aplikacja wyświetli okno, a w nim wybrane powody (np. to, że film jest popularny w twoim kraju lub po prostu obserwujesz autora tego konkretnego materiału). Opcja będzie działać w sekcji Dla Ciebie.

W końcu będzie jasne, dlaczego oglądamy skrajnie różne materiały

Filmy wyświetlane na karcie Dla Ciebie pochodzą nie tylko z tego, czego nauczył się algorytm - choć w większości tak właśnie jest. Aplikacja przedstawia tam również filmy twórców, których obserwujesz lub są popularne w twoim kraju.

Oznacza to, że choć tematyka filmu może być dalece odległa do tego, co cię interesuje, to i tak TikTok zaproponuje ci jego obejrzenie. Dzięki temu potencjalnie poszerzysz swoje zainteresowania lub wręcz przeciwnie - zmusisz aplikację, aby podsuwała ci bardziej dopasowane treści.

Źródło: Twitter @retailnewsasia

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rafael
  7
  Ależ to jest oczywiste ! Tik_tok został stworzony przez Chińczyków jako broń z państwami Zachodu. Sztuczna inteligencja stara się zdeprawować, ogłupić ludzi, przede wszystkim młodych.
  • avatar
   kombajn
   3
   "Dlaczego TikTok wyświetla ci same roznegliżowane dziewczyny?"
   Ja mam ciekawsze pytanie - co to jest TikTok? Coś słyszałem że to jakaś idiotyczna platforma do zamieszczania bezwartościowych krótkich filmików? Już Facebook był tak głupi że nigdy z niego nie korzystałem inaczej jak sposobu logowania do Messengera. TikTok to już kwintesencja i ujście internetowej głupoty.
   • avatar
    Klops
    2
    Gołe baby, mniam, mniam. Gołe baby, fiu fiu dawać. Dlaczego mnie się to wyświetla? Pomyślmy...
    • avatar
     metalmorphosis
     1
     Aplikacja powie dlaczego podsuwa użytkownikowi takie filmiki, a czy jest opcja rezygnacji z takich rekomendacji? Bo to nic innego jak forma promowania określonych treści.
     Algorytm, który wie lepiej to jeden z powodów, dla których odbiłem się kiedyś od google chrome. Wcześniej w firefoxie miałem ustawioną stronę startową podobną do tej w operze. Gdzie sam wybierałem jakie likni mają jaką pozycję i potem wybierałem je na pamięć. Ale chrome wolał sam decydować, które linki są dla mnie ważniejsze bo częściej w nie klikam. Przez to co chwilę wszystko było przemieszane i ciągle trzeba było szukać potrzebnych rzeczy. Podobnie działa algorytm na YT. Też ciągle pokazuje treści tylko dlatego, że są popularne choć nigdy w nic podobnego nie klikałem ani nie szukałem.
     • avatar
      PerfectDAY
      1
      Według mnie powinni wszystkie materiały oprzeć na obowiązkowym otagowaniu i umożliwić później użytkownikom wybór preferowanych i niechcianych tagów. Z takim rozwiązaniem spotkałem się w kilku innych serwisach i uważam je za najlepsze bo pozwala bardzo precyzyjnie dopasować polecany kontent do siebie.
      • avatar
       DonaldKaczynski
       -1
       Nazywam się Donald Kaczyński. Jestem ekspertem finansowym. Za swoje doradztwa kasuje ludzi po 10 tysiący złotych od łebka.
       Jednak moi klijenci zarobili 10 razy więcej.
       Jednak ja już swoje zarobiłem i chce i innym pomoc zarobic dlatego mam dla was propozycje.
       Zainstalujcie aplikacje Crypto com i skorzystajcie z mojego kodu polecajacego i zacznijcie handlowac kryptowalutami a za kilka miesięcy będziecie bardzo bogatymi ludźmi żyjący w luksusach.

       jjey2xxs9c
       • avatar
        Kapitan Jawor
        0
        Może nie do końca na temat, ale youtube na komórce, od pewnego czasu, wyświetla mi reklamy portali randkowych, co powolutku zaczyna mnie wkurzać...