Internet

TikTok chce zakończenia wojny z USA

przeczytasz w 2 min.

Aplikacja TikTok chce wykonać gest dobrej woli, aby przekonać USA do zaprzestania kroków przeciwko niej.

TikTok na celowniku USA

Popularna aplikacja z krótkimi filmikami szturmem podbiła świat mediów, choćby w Polsce TikTok jest niezwykle popularny i wykorzystywany przez prawie co drugiego internautę. Nie ustaje jednak w internecie debata o możliwym wykorzystaniu go jako narzędzia szpiegowskiego przez Chiński rząd (bo właśnie w Chinach działa posiadający aplikację ByteDance). Szczególnie w Stanach Zjednoczonych lęk przed TokTokiem jest obecny już od lat. Były prezydent Donald Trump, straszył aplikacją i jej możliwym nieprawomyślnym wykorzystaniem, a obecny przywódca Joe Biden, mimo że nie kontynuował wprowadzania absolutnego zakazu, to nakazał Departamentowi Handlu monitorowanie aplikacji, jako niebezpiecznej dla bezpieczeństwa narodowego. Wielokrotnie zapowiadano zakazanie TikToka w USA, ale jak na razie nie doszło to do skutku, jednak Amerykanie doprowadzili do zakazania posiadania aplikacji na urządzeniach rządowych. Ogłoszenie tego faktu spotkało się z niezadowoleniem właścicieli TikToka, bo może to wpłynąć negatywnie na ich zarobki i zaufanie do platformy.

 TikTok od trzech lat stara się zapewnić departamenty i agencje rządowe USA, że dane obywateli USA nie są udostępniane Komunistycznej Partii Chin ani żadnemu innemu chińskiemu podmiotowi. Aktualnie aplikacja oferuje prowadzenie większej części działalności na warunkach rynkowych i poddanie jej zewnętrznej kontroli. 

ByteDance wyciąga rękę

Amerykańscy prawodawcy chcą rozprawić się z Chinami w ramach szerszego sporu dotyczącego bezpieczeństwa, w którym oberwało się już Huawei i kilku innym firmom. TikTok ujawnił kilka środków, jakimi zamierza uspokoić sytuację z rządem Stanów Zjednoczonych, w tym umowę dla Oracle Corp na przechowywanie danych użytkowników aplikacji w USA. Proponują też stworzenie oddziału United States Data Security, który nadzorowałby ochronę danych i decyzje dotyczące moderacji treści. Według źródeł bliskich sprawie właściciele TikToka wydali 1,5 miliarda dolarów na koszty zatrudnienia i reorganizacji w celu zbudowania tej jednostki.

Niektórzy urzędnicy z USA nadal są przeciwni, bo aplikacja wciąż polegałaby na technologii ByteDance, który jest chińskim podmiotem. Aby temu przeciwdziałać TikTok zaproponował by Oracle nadzorowało infrastrukturę technologiczną w USA w oddzieleniu od ByteDance. Zapewni ono przegląd zarówno kodów aplikacji, jak i kodów serwerów. Przeglądy będą odbywały się w dedykowanych „centrach przejrzystości" odwiedzanych przez inżynierów Oracle, a pierwsze z nich ma zostać otwarte w Maryland w styczniu 2023.

Źródło: reuters 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fanbenchmarka
  13
  Tiktok to gówno
  • avatar
   maluszek88
   3
   To nie chodzi o jakąś kontrolę. Co taka aplikacja ukradnie? Śpiewające nastolatki? Szukają dziury w całym a największym problemem jest produkcja kolejnych post milenialsowych zombie. Pokolenie tik toka ogłupione skokami dopaminy i serotoniny z 30 sekundowych filmików. To im uszkadza mózgi, brak skupienia nad jedna rzeczą. Zapominanie, rozchwianie emocjonalne. Łatwiejsza podatność na często przyjmowane używki które stabilizują im choć na chwilę poziomy hormonów szczęścia. Do tego zero tam wartości merytorycznej. Sam syf i tyle. Ogłupianie społeczeństwa ku jego uciesze. IDOKRACJA w pigulce. Polecam obejrzeć ten film.
   • avatar
    Adrianwo
    1
    Zabić XI JINPINGA i już!!!
    • avatar
     FunkyKoval
     0
     TikTok i podobne twory to rak internetu.
     Obserwowałem moje dorastające niedawno dzieci i teraz je obserwuję kiedy osiągneły pełnoletność, TikTok drenuje mózgi i uwstecznia ludzi w rozwoju. Za pomocą tego tworu patologie roznoszą się z prędkosćią światła, te filmiki na TikTok-u są z reguły o niczym albo o patologicznych zachowaniach, widziałem tego trochę i nie wiem jak można marnować czas na to g...
     Mówić patlogia to mało, to jak narkotyk i ten najgorszy a efekty są pełzające, dopiero po jakimś czasie je iwdać, cieżko wyjść z efektów użytkowania takich tworów jak TikTok.
     • avatar
      skrzypek281
      0
      Spokojnie ludziska, tiktok jak i inne pierdoły typu FB, YT "psują" ludzi ale jakoś tylko nagonka jest na TT, problem w tym że USA może szpiegować ale inne kraje już nie - tu jest patologia. Co do samych app YT,FB,TT - Wolność Tomku w swoim domku, kto co lubi niech przegląda. A że my dorośli uważamy to za syf to inna historia, młodych nie zmienimy.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login