Gry komputerowe

Wyobraź sobie świat opanowany przez bobry… i poczytaj o Timberborn

przeczytasz w 1 min.

Oto nowa intrygująca produkcja „made in Poland”. Timberborn zabiera nas do świata, w którym rządzi inżynieria drzewno-wodna, bo też panują w nim… bobry.

Zobacz najnowszy zwiastun Timberborn – kuszącej strategii typu city-builder

Widzieliśmy już wizje przyszłości, w których ludzi już nie ma, a światem rządzą roboty. Czegoś takiego jak w Timberborn jednak nie widzieliśmy – twórcy z ekipy Mechanistry zapraszają nas do świata opanowanego przez… bobry. Wolne od naturalnych wrogów gryzonie wykorzystały swój potencjał i posunęło drewniane technologie mocno do przodu. Nauczyły się też wykopywać kanały z użyciem dynamitu. Czy to wszystko brzmi dla ciebie intrygująco? Robi się jeszcze lepiej po obejrzeniu zwiastuna… 

W Timberborn możesz stworzyć swoje wymarzone miasteczko z drewna, rozwijając je zarówno w poziomie, jak i w pionie. Będziesz nie tylko stawiać budynki, ale też kontrolować bieg rzek, tworzyć wydajne łańcuchy produkcyjno-transportowe, dbać o dostęp do zasilania oraz zaspokajać potrzeby osadników. Wszystko to brzmi jak bardzo przyjemny pożeracz czasu i wypełniacz długich wieczorów.

Timberborn screen

Premiera Timberborn w 2021 roku, ale… 

Na premierę Timberborn jednak jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Dopiero po Nowym Roku tytuł ten zadebiutuje na Steamie i to w programie wczesnego dostępu, a więc w nieukończonej wersji. Jak zapowiadają sami twórcy – „nie spieszymy się z premierą. […] Pracujemy nad tym, by ci, którzy zapłacą za dostęp do gry, byli usatysfakcjonowani”.

Źródło: Mechanistry

Czytaj dalej o polskich grach: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krzyh1222
  0
  Przypomina Banished ze Steam, podobne menu grafika trochę inna ... taki klon.
  W sumie Banished była całkiem niezła ale niedopracowana, obecnie projekt porzucony.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   A ja zagrał bym tam w pograł w podobną grę ale gdzie bohaterami były by feministki xD
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Takie ładniejsze Kingdoms and Castles