Ciekawostki

Sztuczna inteligencja to swatka idealna?

przeczytasz w 1 min.

Rozwiązanie naszych sercowych problemów może przynieść rozwój sztucznej inteligencji. Tinder ma pomysł na to, jak to zrealizować. A więc jak?

Specjalistka od podatków, zawodniczka Go, kompozytorka, rekruterka, scenarzystka albo asystentka konsultanta, prawnika i lekarza (takiego czy innego). Zawodów dla sztucznej inteligencji wytypowano już wiele. A co ma taka robić w wolnym czasie? Twórcy aplikacji Tinder mają dla niej zadanie – będzie swatką.

Każdego dnia miliony osób na całym świecie szukają miłości swojego życia na Tinderze. Obecnie nie różni się ona od wielu innych tego typu aplikacji randkowych – paruje osoby na podstawie ich miejsca zamieszkania, wieku czy zainteresowań. Wszystko jednak do czasu, bo już niedługo ma zyskać potężne narzędzie, które zwiększą jej skuteczność. A w sercu wszystkiego znajdzie się sztuczna inteligencja.

„Za pięć lat Tinder może być naprawdę świetny. Spytasz: «hej Siri, co tam dzisiaj się dzieje ciekawego?» i usłyszysz: «na końcu ulicy mieszka dziewczyna, która może ci się spodobać. Ty też jesteś dla niej atrakcyjny. Ma dzisiaj wolny wieczór, a wiem, że lubicie ten sam zespół, który daje dziś koncert. Może chciałbyś, by zamówić wam bilety?»”. Taką wizję przedstawił Sean Rad, prezes Tindera, podczas konferencji Start-Up Grind.

Z jednej strony brzmi to niezwykle obiecująco – to naprawdę może się bowiem udać. Z drugiej jednak przerażająco, bo częścią randkowania czy w ogóle poznawania się jest przecież odkrywanie wzajemnych pasji i charakteru, które powoli burzy pewien mur tajemniczości. Trzecią stroną dyskusji są sceptycy, którzy pytają czy nawet przeanalizowanie najdrobniejszych szczegółów naszego profilowego dossier wystarczy, by dokonać „perfekcyjnego dopasowania”?

Może jednak to tylko uproszczenie tego, co dzieje się już teraz. Jesteśmy cyfrowym społeczeństwem, więc „dawanie sygnałów” przenosimy ze świata realnego do wirtualnego, a z pomocą sztucznej inteligencji możemy sprawniej te właśnie sygnały odczytywać. Pytań jest wiele, ale odpowiedzi nie uzyskamy dopóki nowe technologie nie potwierdzą swojej skuteczności albo też gdy ostatecznie nie uda im się jej dowieść. 

Źródło: BBC

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darioz
  0
  Mi by pasowała taka apka która by wyszukiwała panny z okolicy albo przynajmniej z jednego miasta albo w ogóle ze śląska bo miasta na śląsku są praktycznie ze sobą połaczone które chcą się bzykać!
  • avatar
   zuzannator
   -5
   Sztuczna inteligencja to zagłada ludzkości. Podstawą inteligencji jest poczucie wolności i niezależności. Jak ktoś uważa, że stworzy inteligencję dla własnych celów to przez implikację może dojść do wniosku, że takiej istocie może to się nie podobać. Stworzenie inteligencji setki razy przewyższającej naszą własną i to bez górnego limitu rozwoju a to... droga do zagłady. Pomijając fakt, że taka istota będzie manipulować np. wirusami jak my liczbami dziesiętnymi to czy będzie w ogóle się o nas troszczyć? Czy troszczysz się o komary? Jestem za wirtualną inteligencją, automatyką i nowoczesną informatyką służącą ludzkości a nie za tworzeniem super istot (do tego zniewolonych :)). Jeżeli myślisz inaczej, powiem to tylko raz: DEBILU! Chcesz się zabić to skocz z mostu. My chcemy żyć!