Technologie i Firma

Toughbook i Toughpad z uwierzytelnianiem 2.0

przeczytasz w 1 min.

Oprogramowanie QUikID firmy FusionPipe Software Solutions jest innowacyjne i oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Panasonic Toughbook i Toughpad to sprzęty do firmy, które charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Producent doszedł do wniosku, że równie mocno jak powłokę zewnętrzną należy zabezpieczyć wnętrze urządzeń i zapisane na ich dyskach pliki. Stąd też współpraca z FusionPipe Software Solutions, która zaowocowała wprowadzeniem nowego rodzaju uwierzytelniania.

Nowe urządzenia z serii Toughbook i Toughpad będą zabezpieczone oprogramowaniem QuikID. Zamiast klasycznego loginu i hasła, wykorzystuje ono tokeny (kody jednorazowe), inteligentne karty oraz USB. Rozwiązanie to sprawia nawet, że do odblokowania laptopa może na przykład posłużyć smartfon lub smartwatch posiadany przez użytkownika.

Na czym to polega? Otóż dwa urządzenia (na przykład Toughbook i smartwatch) stale się ze sobą łączą. Gdy użytkownik oddala się od laptopa, automatycznie się on blokuje. I podobnie – gdy właściciel powróci do komputera, uwierzytelnianie odbędzie się bez najmniejszych przeszkód.

„Pracuję z zespołem FusionPipe od kiedy miałem ocenić parametry techniczne, poziom bezpieczeństwa i możliwości QuikID. Byłem nie tylko pod wrażeniem zespołu FusionPipe i technologii, którą stworzyli, ale także możliwości, jakie to rozwiązanie daje naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz dystrybutorom” – przyznaje John Harris z Panasonica.

Oprogramowanie QuikID zostanie udostępnione w ramach usług ProServices na terenie Europy i Turcji.

Źródło: Panasonic Business

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    1
    Wszystko pięknie i ładnie, ale zamiast 1 punktu awarii, mamy już 2, a w urządzeniach, które mają być z założenia odporne na awarie, jest to niepożądane działanie. Ułatwienie, owszem, ale jak telefon przestanie działać (bo np. wpadnie pod maszynę) i zablokuje koniecznie niezbędny komputer, to o kant d... będzie można rozbić taki 'feature'.