Oprogramowanie

Duże zmiany w Trello. By móc pracować efektywniej

przeczytasz w 1 min.

Trello ma nowe logo, nowy wygląd i nowy zestaw narzędzi, dzięki którym w tym nowym roku będziesz mógł (współ)pracować jeszcze efektywniej niż dotąd.

Nowe Trello w 2021 roku. Aplikacja doczekała się solidnego odświeżenia

Programów do zarządzania projektami i terminarzem jest mnóstwo, ale tak dobrze pomyślanych jak Trello trzeba by już szukać ze świecą. Nie oznacza to w żadnym razie, że niczego nie dałoby się tam poprawić. Owszem, dałoby się i autorzy nawet podjęli taką próbą. Efektem jest mocno przeprojektowane i poważnie wzbogacone oprogramowanie, obdarzone przy okazji nowym, czytelniejszym logo.

Trello UI

Tworząc tę aktualizację projektanci Trello koncentrowali się przede wszystkim na większej przejrzystości i poprawie intuicyjności. Stąd między innymi pięć trybów przeglądania tablic, pomiędzy którymi można się wygodnie przełączać – to oś czasu, kalendarz, tabela, mapa i pulpit nawigacyjny. Ta pierwsza ułatwia wizualizację projektów podzielonych na wiele dni i etapów, kalendarza opisywać raczej nie trzeba, tabela umożliwia wyświetlanie treści w uproszczony sposób, mapa przedstawia lokalizacje poszczególnych zadań, a ostatni wypełniony jest wykresami. 

Trello tablice

Nowe karty pozwalają na więcej. Co jeszcze zaoferuje Trello?

We wpisie na oficjalnym blogu Trello możemy również przeczytać o „bardziej inteligentnych” kartach. Są ich trzy rodzaje: link, tablica i lustro. W pierwszym przypadku ustawiasz adres URL jako tytuł i dopisujesz potrzebne informacje (i, co ciekawe, mamy tutaj możliwość wyświetlania podglądów), w drugim – tworzysz bezpośrednie łączę do innej tablicy Trello, a w trzecim (który pojawi się dopiero w niedalekiej przyszłości) – możesz w razie potrzeby klonować tablice. 

Trello karty

Istniejące od 10 lat Trello, które przyciągnęło w tym czasie już ponad 50 milionów użytkowników, ma również lepiej współpracować z zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak Dysk Google czy Slack. Poszczególne narzędzia mają zaś być łatwo dostępne i jak najbardziej praktyczne. Jeśli korzystasz z aplikacji i dotarła już do ciebie aktualizacja, to daj znać, jakie są twoje odczucia. 

Źródło: Trello Blog, Engadget, The Verge, TechCrunch

Czytaj dalej o aplikacjach do pracy: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  0
  Używam Trello na PC i na komórce. Bez przesady powiem, że odmieniło moje życie :)

  Wrzucam na tablice wszystkie zadania - aktualne i na bardzo odległe "kiedyś", ważne i nieważne - i je realizuję. Okazuje się, że mając odpowiednio dużo zadań do wyboru, można lepiej zaplanować życie i dramatycznie zwiększyć produktywność. A przecież to wszystko zadania, które wpisałem sobie sam (:
  • avatar
   Małogosia
   0
   Ogólnie trello fajna sprawa, ale każdy użytkownik po pewnym czasie przekona się, że generalnie lipnie się z niego korzysta. Przerobiłam już kilka aplikacji w mojej firmie włącznie z trello. Niestety po paru miesiącach intesywnej pracy ciężko się było w nim odnaleźć, nie wspominając o danych historycznych - tragedia. Osobiście polecam zapoznać się z innymi aplikacjami - są również ciekawe. Może jakiś fajny artykuł z porównaniem? Moje typy to trello, asana, fortask, wrike, ic project i flexi. Mogę nawet od siebie dać kilka zdań podsumowania o każdym. Są plusy i minusy, ale uwierzcie trello na dłuższą metę to kiepski pomysł.