Internet

Tube+: hybrydowa platforma współdzielenia się plikami

przeczytasz w 2 min.

Nowopowstała platforma wideo promująca się hasłem „sharing is sexy”, idąc z duchem czasu daje użytkownikom nie jedną, lecz wiele możliwości uzyskiwania dostępu do plików wideo wnosząc w strefę dzielenia się plikami nową jakość. 

Dzielić się plikami można na kilka sposobów: można to robić za pomocą torrentów i takich programów jak BitTorrent czy uTorrent, można ładować i ściągać pliki z serwisów hostingujących takich jak Hotfile czy Megaupload, istnieje też strumieniowe przesyłanie danych. Czasy się zmieniają a potrzeby użytkowników rosną.

Muszą im sprostać m.in. serwisy internetowe, które powinny być „na czasie”. Z tego właśnie założenia zdaje się wychodzić najpopularniejszy piracki serwis Pirate Bay oraz reklamowana przez niego niedawno powstała strona Tube+. Reklama na Pirate Bay działa przez umieszczanie na stronach konkretnych torrentów bezpośredniego linku do witryny, na której można dany film czy program telewizyjny obejrzeć za darmo.

Na Tube+ można obejrzeć materiał video bezpośrednio w przeglądarce bez ściągania czegokolwiek na dysk, można też ściągnąć plik na dysk dzięki oferowanym przez stronę linkom do plików na BitTorrent, serwisach hostingujących oraz eMule, stanowi ona więc swoistą hybrydę platformy streamingowej, bazy linków do torrentów i serwisów hostingujących. Na stronie jest też dostępna ocena jaką dany materiał video otrzymał w filmowej bazie IMDB.com, ponadto interesującego nas pliku możemy szukać poprzez takie kryteria jak gatunek czy rok produkcji.

Nowy serwis wychodzi naprzeciw osobom przyzwyczajonym do YouTube, posiadając jednocześnie bogatą ofertę dla zwolenników zdobywania dostępu do filmów i seriali w inny, niestety niekoniecznie legalny, sposób. Serwis wspomagany przez Pirate Bay zdobywa popularność w szybkim tempie, co potwierdzają fakty , fanpage Tube+ na Facebook’u ma już ponad 11 000 fanów którzy lubią tę stronę.

Witryna nie jest jednak dostępna globalnie, użytkownicy z niektórych krajów nie mają pełnego dostępu do treści znajdujących się na Tube+. Można też na nim znaleźć niedziałające linki oraz, niestety, mnóstwo reklam.

 

Źródło: TGDaily

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!