Internet

Twitter na abonament - co ty na to?

przeczytasz w 1 min.

Co sądzisz o opłacaniu abonamentu za dodatkowe możliwości w sferze Twittera? Ile jesteś w stanie wydać miesięcznie i czy w ogóle jest to dla ciebie pomysł godny rozważenia?

Twitter Blue, czyli Twitter na abonament

Portale społecznościowe to bezpłatne platformy do wymiany informacji i myśli. Przynajmniej na razie bezpłatne, bo coraz częściej mówi się o takich lub innych formach płatności. Może nawet nie za sam dostęp do serwisów, ale za uzyskiwanie w ich obrębie większych możliwości. Tak właśnie działać będzie abonament Twitter Blue.

Opłacając abonament Blue Twitter pozwoli ci na szybką korektę wysłanych przedwcześnie tweetów, na korzystanie z trybu czytnika ułatwiającego czytanie i na dodatkowe opcje personalizacji: kolejne motywy kolorystyczne czy niestandardowe ikony aplikacji. Mówi się też o eliminacji sponsorowanych treści, ale na to dowodów na razie brak.

Ile kosztuje abonament na Twitterze? Cena to niecałe 3 dolary miesięcznie. W Polsce nie będzie to jednak dycha – za Twitter Blue zapłacimy 14 złotych bez grosza

Moim zdaniem? Trochę słabo

14 złotych za kilka dodatkowych kolorów, zwolnienie ze sprawdzania poprawności tekstu i tryb ułatwiający czytanie? Dla mnie to kiepska oferta. Sam może nie jestem szczególnie aktywny na Twitterze, ale nawet gdyby było inaczej, to raczej nie wyskoczyłbym z kasy. Gdyby faktycznie dodali do tego brak reklam, to może wziąłbym pod rozwagę opłacanie takiego abonamentu – nawet wtedy jednak kwota wydawałaby mi się odrobinę zbyt duża. 

To oczywiście ne znaczy, że pomysł jest zły – w portalach społecznościowych drzemie olbrzymia siła i nic dziwnego, że ich właściciele próbują ją spieniężyć. Najwyraźniej po prostu nie jestem „targetem”. A ty? Interesuje cię Twitter Blue, a jeśli tak, to czy kwota wydaje ci się w porządku?

Źródło: Engadget, informacja własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  19
  Siuram na to, tak jak na fejsa, insta i wattsupa
  • avatar
   Abgan
   10
   TAK! Jeszcze FB, TikTok i reszta kołchozów na abonament! GENIALNY pomysł!!

   Spadnie stamtąd połowa lub więcej użytkowników, fejk konta zaczną generować koszt dla użytkownika, więc skala patologii spadnie... może nawet część osób zajmie się czymś sensownym dla odmiany? :)
   • avatar
    saha8
    5
    Bardzo dobry pomysł i tak nie korzystam, więc nie odczuje zmiany.
    • avatar
     anemusek
     1
     Kiedyś twitter był ok ale d paru lat to ściek większy od fejsbunia. Musieli by mi słono zapłacić za używanie by wystarczyło na psychiatrę i psychoterapeutę.
     • avatar
      Sander Cohen
      1
      Dla mnie bez różnicy. Konto posiadam, ale korzystam może 2 razy w miesiącu po 5 minut. Płacił nie będę, a jeśli kiedyś opłata byłaby obowiązkowa to mogę się konta pozbyć bez bólu.
      • avatar
       gicmo
       -1
       Nie ma sprawy ! za to, że będzie w moich urządzaniach, mogą MI płacić abonament.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        bardzo bym chciał, aby wjazd na te wszystkie serwisy społecznościowe był odpłatny 10usd/mc