Internet

Nie czytasz polityki prywatności? Twitter uważa, że piesek Cię do tego zachęci

przeczytasz w 2 min.

Twitter wydał grę przeglądarkową, aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć politykę prywatności, a może, tak naprawdę, w ogóle się z nią zapoznać.

Twitter, jak i każda inna plaforma, jest zobowiązany do umieszczenia w swojej polityce prywatności wszelkich informacji na temat danych osobowych użytkowników  przekazywania ich do innych podmiotów, wykorzystywania, zabezpieczania itd. Nie jest to niestety kilka zdań i raczej mało kto się z tym zapoznaje. Dlatego Twitter wydał coś krótkiego i łatwego do zrozumienia grę Twitter Data Dash, która pomoże wyjaśnić niektóre z ustawień prywatności.

PrivaCity i zbieranie danych

Gra została zaprojektowana przez Momo Pixel i po jej uruchomieniu mozna wybrać język, w którym chce się grać (uwaga: nie ma polskiego) a następnie wybrać jedną z czterech postaci, która będzie towarzyszyć głównemu bohaterowi - psu Data na kilku poziomach i pomoże mu w czyhających na niego niebezpieczeństwach, takich jak trolle, złowrogie ryby strzelające żółtymi plamami i koty udające reklamy.

Gra to dość prosta (acz początkowo nieco frustrująca), pixelowa platformówka. Na każdym poziomie należy jak najszybciej zebrać 5 kości.

twitter gra screen

Po zdobyciu wszystkich kości, gra wyjaśni coś na temat ustawień prywatności Twittera związanych z tym poziomem, a nawet zaoferuje przycisk prowadzący do ustawień Twittera. Na przykład, gdy pokonasz pierwszy poziom, zobaczysz komunikat o tym, w jaki sposób Twitter dostosowuje Twoje wrażenia na platformie i wskazuje, gdzie możesz włączyć lub wyłączyć spersonalizowane reklamy.

twitter gra poziom 1

Oprócz gry pojawiła się również aktualizacja informacji dotyczących polityki prywatności i warunków korzystania z usługi na przeprojektowanej stronie. Twórcy Twittera podkreślają, że postanowili położyć nacisk na jasny język i odejście od prawniczego żargonu.

Co myślicie o grze Twittera? Zagracie? Dajcie znać!

Źródło: twitter

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    NiemenCrystal
    1
    Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
    https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/