Internet

Twitter zamyka drogi ucieczki, linki do konkurencji są zakazane

przeczytasz w 2 min.

Platforma Elona Muska w dalszym ciągu podejmuje kontrowersyjne decyzje. Bez ostrzeżenia zostały zablokowane wszystkie linki prowadzące do zewnętrznych sieci społecznościowych. Płatna reklama jednak jest dalej możliwa.

Twitter odcina się od świata

Społecznościówka z niebieskim ptaszkiem nie będzie już pozwalała użytkownikom umieszczać odnośników do innych mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post, zarówno w publikowanych tweetach, jak i z poziomu konta. Ponadto wobec użytkowników starających się w jakiś sposób obejść nową zasadę (na przykład zastępując kropkę w adresie słowem „kropka" by nie wygenerowało się hiperłącze), będą wyciągane konsekwencje w postaci usuwania tweetów i tymczasowej blokady lub zawieszenia.

Zabronione są też inne formy zapraszania innych użytkowników na swoje inne profile społecznościowe poza (rzecz jasna) płatną reklamą. Uniemożliwione zostało tweetowanie swoich postów z innych mediów, z wyjątkiem cross-postu, czyli udostępniania   danej treści jednocześnie w dwóch miejscach. Zakazane zostały też agregatory linków takie jak na przykład Linktree.

Trudny tydzień

A wszystko to następuje po trudnym tygodniu, w którym grupa dziennikarzy została zbanowana w związku z oskarżeniami Elona Muska o doxing (zostali już odblokowani).  Tego rodzaju działania ze strony Twittera na pewno nie przysporzą mu użytkowników. Coraz bardziej wiarygodna wydaje się analiza, zgodnie z którą w najbliższych latach portal straci miliony zarejestrowanych.

Nawet gorąco wspierający Muska Jack Dorsey, były dyrektor generalny Twittera, nie mógł uwierzyć w działania platformy. Przekazał on niedawno prawie ćwierć miliona dolarów na rozwój platformy Nostr i jego profil na Twitterze zawiera odnośnik do jego konta właśnie tam, więc również jest on wśród ludzi, którzy mogą zostać potencjalnie zbanowani za posiadanie linku do zakazanej strony. Obietnice dotyczące wolności słowa na Twitterze już dawno zniknęły z półki z bajkami i aktualnie można je znaleźć w dziale mitów i legend.

Źródło: theverge, twitter 

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  10
  Dla wielu osób będzie to dość bolesne ograniczenie i na pewno wielu z nich przeniesie się do konkurencji. Kiepska decyzja.
  • avatar
   Kropeczka
   3
   Demokracja w.g muska. Czy tylko mi to zajeżdża demokracją ala matuszka rosija putina ???
   • avatar
    piomiq
    2
    A można tam jeszcze krytykować właściciela, czy też zakazane?
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Zabić Elona Muska, po prostu!
     • avatar
      Johnyfin
      1
      Wszyscy wiedzieli ze bedzie to wtopa ale Musk zaparcie dazyl do kupna.
      • avatar
       que_pasa
       0
       No o dobrze. Ciąg dalszy burdelu prawackiego hipokryty. Upadek blisko
       • avatar
        biuro74
        -1
        A czy linki prowadzące do twittera też będą powodowały usuwanie postów ? ;-0 Nie ma to, jak zrozumienie słowa "hiperłącze". Wracamy do drewnianych czasów pisania wszystkiego w jednym miejscu.
        • avatar
         Janisz
         -3
         To jest teraz knajpa Muska i jak w porządnej knajpie - barman się nie wpierdziela co pitolisz po pijaku - masz coś do powiedzenia NA TWITTERZE to pisz, a jak się nie podoba, to wypad z baru - tylko nie każ barmanowi przekazywać dokąd poszedłeś - chyba że mu zapłacisz...
         • avatar
          maziarzek
          0
          Po treści newsów Tomiczka zaczyna twierdzić, że Tomiczek to wojujący soyboy i grzeczny czytelnik gazety wyborczej i CNNu
          • avatar
           pawluto
           0
           Taka jego wola i należy się dostosować - Proste.
           • avatar
            Kasuja Wpisy Automatem
            0
            niech Elon kupi jeszcze tiktoka i fejsbóka :)