Internet

Chcesz coś napisać na Twitterze? Przemyśl to. Ruszają testy nowej funkcji

przeczytasz w 1 min.

Twitter rozpocznie testowanie funkcji wysyłania użytkownikowi ostrzeżenia, jeżeli jego wypowiedź będzie obraźliwa lub krzywdząca. To kolejny krok platformy w walce z hejtem i trollami w mediach społecznościowych.

Mowa nienawiści w mediach społecznościowych

Serwisy społecznościowe od dawna walczą z nękaniem, nienawiścią i obraźliwą zawartością. Moderatorzy mają pełne ręce roboty, a użytkownicy wciąż zgłaszają szkodliwe treści.

Twitter stara się zachęcić ludzi do zastanowienia się nad swoim zachowaniem oraz przemyślenia języka przed publikacją jakiejś treści. Zdarza się, że możemy napisać coś, czego później będziemy żałować. Zwłaszcza, jeżeli dyskusja wywołuje wiele skrajnych emocji. Zasady Twittera nie zezwalają użytkownikom na poniżanie, wyzywanie i atakowanie innych osób określeniami rasistowskimi lub seksistowskimi. Jednak wszyscy wiemy, że regulamin to jedno, a życie drugie.

Firma już podjęła działania przeciwko prawie 396 000 kont, których użytkownicy naruszali zasady serwisu. Natomiast skrajną mowę nienawiści wykryto na ponad 584 000 kont – i to jedynie między styczniem a czerwcem ubiegłego roku.

Twitter będzie nas upominał

Jak to ma wyglądać w praktyce? Zanim użytkownik kliknie „wyślij” w odpowiedzi na tweeta, może otrzymać powiadomienie. Zostanie poinformowany, jeżeli użyte słowa są podobne do zgłoszonych wspisów. System zapyta, czy chcemy je poprawić, czy nie. Ostateczna decyzja będzie należeć do nas.

"Kiedy sytuacja jest napięta, możesz powiedzieć coś, czego nie miałeś na myśli. Aby nakłonić do przemyślenia odpowiedzi, rozpoczynamy ograniczony eksperyment na iOS, który nakłoni do skorygowania odpowiedzi przed opublikowaniem, jeśli używasz języka, który może być szkodliwy."

Eksperyment potrwa przez kilka następnych tygodni, a Twitter przetestuje nową funkcjonalność na całym świecie. Jednak test będzie dotyczył jedynie wpisów w języku angielskim. Rozpocznie się od użytkowników iOS w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Reuters

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  3
  Problemem nie jest sama nienawiść tylko to, że słowa prawdy uznawane są często za takową. Wystarczy napisać że murzyni popełniają więcej przestępstw niż biali i zaraz przelewa się żal niektórych że to dyskryminacja, rasizm etc. Tak naprawdę wystarczy odwiedzić oficjalne statystyki FBI żeby stwierdzić że dane są prawdziwe. Że murzyni popełniają ciężkie przestępstwa znacznie częściej niż biali. Podobnie kiedy napiszemy że imigranci przybywający do Europy to nieroby, jest to nienawiść czy stwierdzenie faktu? Oficjalne dane z Holandii mówiły że ponad 80% imigrantów z krajów Afrykańskich nie pracuje. Niemcy, Hiszpania z powodu panującej epidemii mają problem z pracownikami sezonowymi. Gdzie są setki tysięcy nierobów którzy pobierają zasiłki, a których przyjęły te państwa? To kolejna próba cenzury i ucieszenia prawdy.
  Ankieta też jest źle skonstruowana.
  • avatar
   Warmonger
   1
   "Przemyśl to"? To dyskryminacja osób bezmyślnych! :v

   Twitter straci 2/3 użytkowników i na tym się skończy ;)
   • avatar
    BariGT
    1
    Jak to mawial chyba stalin:
    "moge ci zapewnic wolnosc wypowiedzi, ale nie moge ci zapewnic wolnosci po wypowiedzi"
    zrozumie kazdy kto byl na 30-dniowych wakacjach od cukiernika XD
    • avatar
     stalkerpl
     1
     będą upominać wszystkich po angielsku, życze powodzenia
     • avatar
      .Alx.
      -1
      "To kolejny krok platformy w walce z hejtem i trollami w mediach społecznościowych"

      Bzdura ! Nazwijcie to po imieniu : CENZURA
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Pewne zjawiska nie zasługują nawet na neutralne słowa. "Bezkrytyczność" - to nowy rodzaj tyranii.
       • avatar
        wojtek_pl
        0
        Sama ta polityka Twittera jest dla mnie obraźliwa. Gdzie mogę ją zgłosić aby zablokowali ?