Ciekawostki

Uber pozwoli zamówić… helikopter

przeczytasz w 1 min.

To owoc współpracy firmy Uber z gigantem sektora lotniczego, Airbus. Na razie startuje "program pilotażowy".

Airbus H125

Potraficie sobie wyobrazić sytuację, w której zamawiacie nie samochodową taksówkę Ubera, lecz helikopter, by dostać się z punktu A do punktu B? Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie będziemy musieli sobie tego tylko wyobrażać.

Dyrektor generalny firmy Airbus, Tom Enders, zapowiedział, że na mocy nawiązanej z Uberem współpracy, gigant sektora lotniczego dostarczy przewoźnikowi helikoptery – H125 i H130. Tłumaczy on, że kontrakt stanowi początek „pilotażowego projektu”, a mówiąc konkretnie: usługi lotniczej bazującej na podobnym pomyśle co dotychczasowa oferta Ubera. „Zobaczymy, jak to się skończy, ale to bardzo ekscytujące” – dodał Enders.

Airbus H125 wnętrze
Wnętrze helikoptera Airbus H125.

Uber jest obecnie największym globalnym usługodawcą tego typu – niedawno świętował miliardowy przewóz. Z jego usług korzystają przede wszystkim zwykli użytkownicy, ale amerykańska firma – szczególnie w swoim kraju – oferuje również przewozy dla biznesmenów. Można się domyślać, że nowa usługa także ma być skierowana do tych ostatnich. Tym bardziej, że mówi się, że jeden przelot może kosztować od kilkuset do nawet 3 tysięcy dolarów.

Oczywiście helikopter nie auto, wszędzie się nie zatrzyma. Pomysł jest jednak taki, że w przypadku zamówienia przelotu klient zostanie podwieziony na miejsce startu i odwieziony do miejsca docelowego standardową, to znaczy: samochodową taksówką Uber. Co o tym wszystkim myślicie – czy to ma sens?

Źródło: SlashGear, Digital Trends. Foto: Airbus

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leeszaj
  2
  Już lece:)
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Przerost formy nad treścią. Zanim taki zamówiony helikopter przyleci, wystartuje i wyląduje to trochę czasu minie. Szybsza będzie nawet luksusowa taksówka w przypadku natężonego ruchu drogowego. Chyba, że celem nie jest dostanie się z punktu A do punktu B, a sama frajda z przelotu.
   • avatar
    adam6056
    0
    Tanio jak barszcz...
    U Nas to na pewno nie przejdzie a w bogatszych krajach raczej nie ma to sensu