Gry

Ubisoft w całkiem dobrej kondycji finansowej

przeczytasz w 1 min.

The Division oraz Far Cry Primal okazały się hitami. Dzięki tym produkcjom Ubisoft zanotował dobry rok.

W pewnym momencie wydawało się, iż Ubisoft może mieć do czynienia z gorszymi dla siebie czasami. Krytyka spływająca na producenta po premierach Assassin’s Creed: Unity i Watch Dogs nie okazała się jednak początkiem końca francuskiej ekipy. Obecnie ma się ona całkiem dobrze.

Z opublikowanych właśnie danych wynika, iż poprzedni rok fiskalny Ubisoft zamknął z przychodami 1,394 miliarda euro. To wprawdzie wynik o 4,8% gorszy niż na koniec roku fiskalnego 2014-2015, ale jednocześnie lepszy niż producent sobie zakładał. W największym stopniu przyczyniły się do tego dwie gry - The Division oraz Far Cry Primal.

"Rok fiskalny 2015-16 kończymy bardzo pozytywnie, nasz plan został skutecznie wykonany. Duża w tym zasługa The Division oraz Far Cry Primal, których sprzedaż przekroczyła nasze oczekiwania. Dzięki temu powróciliśmy w wielkim stylu do segmentu gier multiplayer, udało się też wywołać u graczy większe zaangażowanie w nasze produkcje.” - Yves Guillemot, CEO studia Ubisoft

Wprawdzie nie podano dokładnej liczby sprzedanych egzemplarzy wymienionych gier, ale inne dane też mogą robić wrażanie. The Division ma obecnie 9,5 mln zarejestrowanych użytkowników, a ci aktywni spędzają na rozgrywce średnio około 3 godziny dziennie.

Sięgnęliście ostatnio po jakąś z gier Ubisoftu?

Źródło: gamesindustry, doyouevengamebro

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  The Division to ostatnia gra Ubi jaką zakupiłem. Totalnie mi nie po drodze z ich pomysłami i wyobrażeniem na temat tego jak powinna wyglądać dobra gra.
  • avatar
   Marucins
   2
   Czuje pewien dysonans z jednej strony mam "w całkiem dobrej" a później "kończymy bardzo pozytywnie"

   Odnośnie The Division.
   Właśnie ta gra jest idealnym obrazem przyszłej rozgrywki. Kompletne olewanie graczy po wydaniu gry, liczy się jedynie promocja i wielka marketingowa bańka, która ma wyciągnąć produkt na 1 miejsce sprzedaży.
   • avatar
    guziel
    1
    The Division fajna gra ale taki wysyp chiterów jest że serwery zaczynają świecić pustkami.
    • avatar
     gural23
     -1
     Mi się wydaje że to zwykła ściema. A nawet że niedługo upadną o tego im w sumie życzę. Bo nie produkują już dobrych gier od dawna, tym bardziej dobrze "wykonanych" tytułów.