Technika wojskowa

Pokaz ukraińskiej artylerii – rosyjskie czołgi T-72 i BMP wpadły w zasadzkę

przeczytasz w 1 min.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy chwali się nagraniem z celnego ostrzału wojsk Federacji Rosyjskiej – celem ataku ponownie stały się rosyjskie czołgi T-72B i transportery BMP-2.

Walki na wschodzie nie ustępują, ale ukraińskie wojska nie zamierzają ustępować i przechodzą do ofensywy. Wyjątkowo skuteczna jest tutaj artyleria - mówi się, że zadaje ona około 60 - 70 procent strat wojskom Federacji Rosyjskiej. Oczywiście duże w tym zasługi zagranicznej pomocy – sporo zachodnich państw dostarczyło masę nowoczesnego uzbrojenia.

Jak się sprawdza dostarczona broń? Możemy to zobaczyć na nagraniach wideo, bo w sieci pojawia się sporo filmów z ostrzelania pozycji wroga.

Ukraińska artyleria niszczy rosyjską kolumnę

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował nowe nagranie, na którym zarejestrowano ostrzał artyleryjski w miejscowości Awdijiwka w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. 

Chodzi o dwa czołgi T-72B i dwa bojowe wozy piechoty BMP-2, które poruszały się w kolumnie – taki cel jest łatwo dostępny dla ostrzału artyleryjskiego, co oczywiście wykorzystały ukraińskie wojska. Pojazdy oczywiście zostały zniszczone.

Niektóre źródła sugerują, że Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy dopuścił się tutaj manipulacji i rosyjskie pojazdy tak naprawdę zostały zniszczone za pomocą przeciwpancernych pocisków kierowanych oraz innych czołgów. 

Nie jest to najlepsze miejsce dla wojsk Federacji Rosyjskiej. Warto dodać, że w tym samym miejscu na początku maja zniszczono dwa rosyjskie czołgi T-72B oraz jeden radziecki bojowy wóz piechoty BMP-2.

Źródło: General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Ukraine Leaks, Ukraine Weapons Tracker, Jarosław Wolski

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  W sieci pojawiły się informacje, że tak naprawdę pojazdy zniszczono za pomocą PPK i czołgów (dopisałem aktualizację)
  • avatar
   kabat
   0
   Przecież to nic nie trafiło
   • avatar
    mrocznysedes
    0
    Niestety ruskie kacapy takiego sprzętu mają jeszcze sporo. Tak samo jak ludzików przeznaczonych na odstrzał.
    • avatar
     piomiq
     0
     Na filmiku widać jak kolejne pojazdy spokojnie sobie jadą, a artyleria wali gdzieś w pole. Zdaje się że tylko jeden z tych nowych mógł oberwać, bo było widać jak załoga uciekała z niego.

     I gdzie tu te drony zrzucające bomby na czołgi i pojazdy opancerzone. Dlaczego te pojazdy tak swobodnie się poruszają?
     Ten filmik raczej pokazuje jak artyleria pudłuje, bo widać mnóstwo dziur w polu.