Zasilacze

Unia chce znacząco zmniejszyć zużycie prądu

przeczytasz w 1 min.

Komisja Europejska, stawiając za cel osiągnięcie 20% oszczędności w zużyciu energii na kontynencie do 2020 roku, wydała szereg kodeksów postępowania dla producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 Warto przeczytać:
 

Celem Kodeksu, który jest elementem ambitnego planu redukcji zużycia energii w Europie w ciągu najbliższej dekady, jest zobowiązanie producentów UPS-ów do stosowania odpowiednich środków, procedur i takich metod produkcji, które maksymalizują efektywność energetyczną zasilaczy UPS.

Kodeks podyktowany jest potrzebą ograniczenia dodatkowego zużycia energii związanego z zasilaczami UPS i wynika wprost z rosnącego wykorzystania tych urządzeń, odgrywających ważną rolę w gwarantowaniu ciągłości biznesowej firm i organizacji, które wspierają swoją działalność za pomocą systemów IT.

Kodeks Postępowania odnosi się do sprzętów UPS o mocy powyżej 10kVA w różnych konfiguracjach i środowiskach pracy i dla każdej z topologii obejmującej Podwójną Konwersję Online, Line Interactive lub Standby.

Już teraz wiadomo, że tacy producenci jak Emerson Network Power dostarczający profesjonalne urządzenia UPS dla firm, wdrożą zalecenia ogłoszonego przez Komisję Europejską Kodeksu Postępowania w zakresie produkcji zasilaczy bezprzerwowych (UPS).

- Spełnienie postanowień Kodeksu podkreśla wieloletnie zaangażowanie Emerson Network Power w problematykę oszczędności energii. Prace naszych departamentów Badań i Rozwoju pozwalają doskonalić technologie zasilania, klimatyzacji oraz monitoringu by powiązać wydajność i efektywność energetyczną. Ponadto, nasza strategia Energy Logic pomaga firmom zwiększyć efektywność energetyczną bez uszczerbku dla niezawodności i dostępności, ale z poczuciem odpowiedzialności - powiedział Riccardo Rutili, przedstawiciel Emerson Network Power, a zarazem prezydent organizacji CEMEP (Europejski Komitet Sektorowy Producentów Urządzeń Elektrycznych i Elektroniki Zasilającej).

Źródło: ENP

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  urzędasy unijni (socjaliści) tylko ciągle czegoś chcą a nie rozumieją że wolny rynek to wolność wyboru a nie ciągłe nakładanie jakiś głupich ograniczeń, brak tu kapitalizmu tylko ciągle socjal socjal aż wreszcie wszystko zbankrutuje przez ograniczenia unijne
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Do 2020 roku wycofają Fermi ;]
   • avatar
    Irrlicht
    0
    Znów zrobią coś od d* strony - jak z żarówkami.

    W serwerowni to by na klimie można sporo zaoszczędzić, gdyby ciepło wyprowadzać z pomieszczeń rurami z wodą. Czyli albo WC w serwerach, albo "jeż" z heatpipami okryty wymiennikiem ciepła, żeby obniżyć ryzyko że się obluzuje wężyk na najwyższej półce racka.
    • avatar
     dante2kx
     0
     Jest jeszcze drugi taki kraj w jełropie gdzie prąd jest towarem luksusowym?
     Zużycie się nie zwiększa ale rachunki tak - przy takich "cudach" to nawet nvidia wymieka
     • avatar
      jogin211
      0
      he.. ciekawe dlaczego UE nie miesza sie np w stawki czynszów w mieszkaniach komunalnych, któe wzrastają w tym roku z 4zł/m2 na prawie 11zł/m2
      • avatar
       PJSPP
       0
       Jak chcą oszczędzać na prądzie to niech zaczną od tego, co da najlepszy efekt: zakaz świecących reklam na hotelach, sklepach itp., wyłączenie oświetlenia zewnętrznego w biurowcach (chodzi o to, które daje efekt wizualny, a nie ochronny), podświetlenie kościołów, fontann, choinek itp. itd. Myślę, że osiągnęli by nie tylko 20%, a może i nawet 40%. A najlepiej niech zaczną od swoich budynków.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ostatnio pozyczylem od kolesia miernik poboru pradu... i doznalem szoku jak zobaczylem co ile pobiera pradu w domu! Masakra :)

        Tak podam dla przykladu pare ponizej rzeczy ktore zmierzylem:
        - laptop IBM X61 - IDLE:15W, LOAD:35W
        - PC (qx6700, gts250, 2xhdd) - IDLE: 180W, GRY:320W
        - monitor 19" yiama - 20W, 20 belinea 40W (4 letnia)
        - Dell U2410 24" - 75W!

        Ale chyba najbardziej mnie zszokowalo moje biurko (komp, laptop, 3 monitory, glosniki) ktore teoretycznie wylaczone, zzeralo 50W... robiac "nic". Mozna sie czasami zdziwic jak teroetycznie wylaczone urzadzenia duzo pradu zzeraja.

        Juz podpialem sobie listwy na 2 biurkach i jak nie uzywam sprzetu, to wylaczam. 1KW dziennie mniej poboru :) Jak tak podlicze, to jest to czteropak piwa miesiecznie gratis :D :P
        • avatar
         Dragon
         0
         Wybuchnie Hekla i wtedy i tak do atmosfery wejdzie więcej zanieczyszczeń niż przez 100lat ludzkość wytworzy :P
         • avatar
          ElFi_
          0
          No dobra, ale sprawa dotyczy m.in. UPSów online i tu mają rację. Mam taki UPS o mocy 1500VA (1100W) i tenże UPS pobiera na tą konwersję 140W, czyli taki jest pobór mocy kiedy do UPS nic nie jest podłączone (i wyłączone ładowanie) - trochę dużo, nie? UPS sobie leży pod szafą i się kurzy....