Nauka

Polacy znowu górą w zawodach University Rover Challenge

przeczytasz w 1 min.

Łazik studentów z Politechniki Białostockiej najlepszy.

URC 2014 Polska

Drużyna Hyperion Team z Politechniki Białostockiej była jednym z faworytów międzynarodowych zawodów University Rover Challenge 2014, po tym, jak w ubiegłorocznej edycji zdeklasowała rywali.

Konkurs University Rover Challenge organizowany jest przez stowarzyszenie The Mars Society nieprzerwanie od 2007 roku. Startujący w nim studenci mają za zadanie stworzyć łazika, który będzie w stanie poradzić sobie z przemierzaniem dalekich dystansów w niełatwym terenie, eksploracją trudnodostępnych miejsc, a także będzie mógł prowadzić badania geologiczne. 

Punktowana jest także jego bezawaryjność i niskie koszty produkcji. Roboty muszą sobie radzić w okolicach symulowanej bazy marsjańskiej w Utah z zadaniami nawiązującymi do tych, z którymi łaziki faktycznie „męczą się” na powierzchni Czerwonej Planety. 

URC 2014 Hyperion

Z niesamowitą przyjemnością ogłaszamy, że zdecydowanymi zwycięzcami trzydniowych zawodów okazali się studenci Politechniki Białostockiej tworzący zespół Hyperion Team. Polacy zdobyli łącznie 368 punktów.

Łazik Hyperion 2 został stworzony przez ekipę, w skład której wchodzą: Michał Grześ, Jacek Wojdyła, Jakub Maliszewski, Robert Bałdyga, Maciej Baka oraz Maciej Rećko. 

URC 2014 statuetka

Drugie miejsce przypadło amerykańskim studentom z drużyny Mars Rover Design Team reprezentującej Missouri University of Science & Technology. Zdobyli oni 342 punkty.

Warto też na moment zatrzymać się przy trzecim miejscu. Na najniższym stopniu podium mamy bowiem kolejną polską drużynę. Jest to konkretnie rzeszowska ekipa Legendary Rover Team, której łazik zdobył 338 punktów. Zabrakło zatem naprawdę niewiele.

URC 2014 baza

Gratulujemy!

Źródło: URC, Poranny, Facebook / Politechnika Białostocka

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Polak potrafi! :D
  • avatar
   raffal81
   12
   No takie newsy to ja rozumiem ;) gratulacje ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    Mnie to nie dziwi :)
    Jesteśmy w tym zajebiści :)
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     Gratulacje !
     Jak się czyta takie newsy to aż człowiek zęby szczerzy :), w naszym kraju jest sporo ludzi którzy potrafią kreatywnie myśleć i to chyba w jakimś stopniu spuścizna po czasach "komuny", trzeba było wszystko naprawić i zbudować bo kupić się nie dało. Fajnie będzie jak na Marsie będzie śmigał nasz rodzimy pojazd:)
     • avatar
      Bartusiak69
      1
      Większość rzeczy technicznych wygrywamy my Polacy. Wiadomo Polacy potrafią , ale polityka nie potrafi i to psuje ten kraj.

      Co z tego że mamy tyle nowości jak USA czy inne kraje wykupują nasze patenty, bo władzy nie zależy (stwierdzam że to nisko inteligentni ludzie, niektórzy mają studia ale stwierdzam że jakieś lewe bo albo z siebie robią takich cymbałów albo nimi są) zainwestować w Polską naukę. Niestety tutaj działa przeciwnie.
      • avatar
       danio1611
       -1
       Polska pokazuje się z dobrej strony. Ale i tak świat widzi ją tak http://www.pown.it/4560
       • avatar
        xpaxpl
        0
        Szkoda że w newsie nie podano nazwisk amerykańskiego teamu bo coś mam takie wrażenie ze były by to nazwiska które bardziej kojarzą się z chinami czy Indiami ;p

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login