Filmy / seriale / VOD

Gigant opuszcza Polskę. Viaplay znika po dwóch latach

przeczytasz w 1 min.

Popularny przede wszystkim wśród fanów oglądania sportu na żywo serwis Viaplay opuszcza Polskę. Skandynawski serwis streamingowy zniknie też z USA, Wielkiej Brytanii i państw bałtyckich.

Decyzja giganta jest oficjalna. Z prezentacji przygotowanej przez Viaplay Group wynika, że platforma w najbliższym czasie zamierza opuścić kilka rynków. Sekcja “bieżące działania” (ang. current actions) wskazuje, że wyłączenie platformy VOD jest zaplanowane przez właścicieli raczej na bliższą aniżeli odległą przyszłość.

Viaplay przestanie działać w Polsce

Platforma znana przede wszystkim z transmitowania wydarzeń sportowych na żywo (ale też przygotowującą własne produkcje) pojawiła się w Polsce niemal dwa lata temu. Przez ten czas zbierała widzów m.in. wśród zainteresowanych piłką nożną, wyścigami F1, ale też sztukami walki.

Właściciel platformy mógł jednak uznać, że prowadzenie działalności w Polsce jest nierentowne. Dlatego też w najbliższych planach jest wyłączenie Viaplay w Polsce, Litwie, Estonii, Łotwie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Viaplay plany na przyszłośćŹródło: Viaplay

Decyzja Viaplay Group jest najprawdopodobniej związana z kryzysem, którego doświadczała szwedzka platforma streamingowa od kilku tygodni. Plan naprawczy polegający na rezygnacji z części rynków mógł zatem okazać się najlepszym rozwiązaniem, by móc dalej rozwijać się na najważniejszych rynkach.

Nowa strategia Viaplay zakłada, że docelowo przedsiębiorstwo będzie rozwijać się w krajach nordyckich oraz Holandii (gdzie trafią wyłącznie treści sportowe). Choć konkretne daty planowanych działań nie zostały opublikowane, wyszczególnienie wyjścia Viaplay z Polski w sekcji bieżących działań może sugerować, że dla giganta jest to obecnie priorytet. Trudno jednak przewidzieć, ile konkretnie subskrybentom Viaplay pozostało czasu, aby cieszyć się tamtejszą ofertą.

Nie wiadomo też, do jakich platform trafią prawa do transmisji konkretnych wydarzeń sportowych (m.in. wspomniane wcześniej wyścigi F1, które do tej pory w Polsce można było oglądać tylko na Viaplay lub oficjalnym kanale F1TV). Na te ogłoszenia musimy z pewnością zaczekać.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  POSTMAN
  5
  Jak się nie umie robić pakietów to tak to się kończy. Zamiast zrobić oddzielny pakiet na F1 to jeszcze bundeslige tam wrzucali żeby tyko wołać jak najwięcej. A jakby samą F1 za 30 zeta oferowali to pewnie bym się skusił. Oferte VOD to mieli na miesiąc oglądania.
  Oby F1 wróciło do Eleven. Pewnie wyjdą za rok bo od marca chyba było można kupić pakiet roczny. Ktoś to kupił, no chyba że będą zwracali kasę.
  • avatar
   adamgr
   0
   I bardzo dobrze.
   Miałem Playera na F1 i chciałem kupić na ten rok Via a tu się okazało że prawie 5 razy drożej :)
   Za połowę tego mam oficjalne F1 Pro lub za 1/5 ceny F1 Access.
   Tak się kończy chciwość. Może Eleven znów kupi i da rozsądny abonament.
   • avatar
    Sneer
    0
    Bez żalu żegnamy. Chytry traci dwa razy jak to mówią. Już czerwcowe załamanie kursu akcji było jasną oznaką końca. Można było się tego spodziewać od pierwszego dnia istnienia. Brak liniowego kanału tylko treści online na bardzo niewydajnych serwerach mimo przykręcenia jakości do minimum. Czasy traktowania klientów jak idiotów dawno się skończyły.
    • avatar
     pawluto
     0
     Dowidzenia i nie wracajcie więcej !

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login