Gadżety

Walizka podróżna, która nie odstąpi cię na krok

przeczytasz w 1 min.

Wszystko można unowocześnić, ale nie o wszystkich przedmiotach myślimy w takiej właśnie kategorii.

Cowarobot R1

Wszystko można unowocześnić, ale nie o wszystkich przedmiotach myślimy w takiej właśnie kategorii. Dajmy na to: walizka podróżna. Może być wytrzymalsza, mieć lepiej rozplanowane wnętrze i odpowiednio zabezpieczać elektronikę. Ale czy może być z technologicznego punktu widzenia inteligentna? Okazuje się, że może, a przykładem na to jest gadżet, bo tak należy nazwać Cowarobot R1.

Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, Cowarobot R1 jest określana przez producenta, jako „pierwsza na świecie autonomiczna walizka”. Jej sercem jest system CO-MOVE, który sprawia, że walizka samodzielnie podąża za użytkownikiem, który ma dzięki temu obie ręce wolne. Równocześnie jest ona na tyle inteligentna, że nie spada ze schodów i nie wywraca się. 

Jak dokładnie to działa? Całość opiera się przede wszystkim na GPS-ie i sensorach. I choć można mieć wątpliwości co do tego, czy Cowarobot R1 szturmem zdobędzie rynek, to na pewno jest to godna uwagi ciekawostka. Gdyby tylko nie ta cena – 499 dolarów.

Źródło: The Verge

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Foxy the Pirate
  5
  Powinien mieć jeszcze setki nóżek i ostre zęby ;p
  • avatar
   Kerebron
   4
   No to teraz czekamy na prawdziwy Bagaż. Tylko gdzie tu znaleźć drewno z myślącej gruszy? :P
   • avatar
    kokosnh
    3
    drogie, ale za to mona podróżnych mijanych z tym gadżetem będzie bezcenna.
    • avatar
     topiq
     2
     Ciekawym jak to to pokona krzywe chodniki i krawężniki jak się właściciel zagada przez telefon ;) Kapnie się po pół km że walizka utknęła na przejściu dla pieszych :D Niestety najlepsza nawet technologia nie zastąpi używania mózgu.
     • avatar
      Marek2704
      1
      Wymiary zgodne z limitami linii lotniczych, ale waży toto 4,5 kg, czyli pozostaje 5,5 kilo do dyspozycji pasażera. Cena 450-500 USD podczas trwającej właśnie zbiórki crowfundingowej, ale już 700 w normalnej sprzedaży. Plus dostawa, cło i VAT :P Zero informacji ile kilometrów to cudo przejedzie na jednym tankowaniu :]
      • avatar
       Trekker666
       1
       Przypomniała mi się scena z Red Dwarf :)