• benchmark.pl
 • Gry
 • Darmowe tablety dla dziennikarzy obecnych na prezentacji Watch Dogs
Gry

Darmowe tablety dla dziennikarzy obecnych na prezentacji Watch Dogs

przeczytasz w 1 min.

Kiepski przykład promowania swojego produktu w wykonaniu Ubisoftu.

Watch Dogs gra

Każdy z producentów chce, by jego gra oceniona została jak najwyżej zarówno przez graczy, jak i dziennikarzy. Nie ma w tym nic dziwnego ani złego, o ile naturalnie nie zostają przekroczone granice dobrego smaku. Wydaje się, że z tego typu przypadkiem zetknęliśmy się teraz, a kiepski przykład promowania swojego produktu dał Ubisoft.

Producent ten przygotowuje obecnie kilka interesujących projektów, ale najbliżej do premiery ma zdecydowanie Watch Dogs. Gra prezentowana była na zamkniętych pokazach już wiele razy, a ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w Paryżu, gdzie zjawiła się całkiem spora grupa redaktorów branżowych portali z różnych zakątków Europy.

Była to zatem doskonała okazja do tego, by przekonać zgromadzonych do swojego produktu. Problem w tym, że prezentacja gry zeszła na dalszy plan. Ubisoft postanowił powiem rozdać przybyłym dziennikarzom prezenty i to nie byle jakie bo tablety Nexus 7.

Sprawa nie została szybko nagłośniona, ale w końcu potwierdził ją Steve Hogarty z Official Nintendo Magazine UK.

"Tak, to prawda. Ubisoft rozdawał dziennikarzom darmowe tablety Nexus 7 podczas zamkniętego pokazu gry w Paryżu. Oh Ubisoft."

Skoro już przemówiła jedna osoba, śladem poszły kolejne. Redaktorzy Official Xbox Magazine i Gamesindustry potwierdzili prawdziwość owych doniesień, jednocześnie stwierdzając, że nie zdecydowali się przyjąć upominku.

Nie jest jednak tajemnicą, że zgromadzonych dziennikarzy było zdecydowanie więcej, a wątpliwe, by którykolwiek przyznał się teraz do tego, iż z wielką przyjemnością skorzystał z prezentu. Od razu wzbudziłoby to bowiem duże wątpliwości co do rzetelności przyszłej recenzji.

Warto podkreślić na koniec dwie rzeczy. Po pierwsze, nie należy za szybko oceniać osób pracujących nad grą, ponieważ być może nawet nie wiedzieli oni o tego typu pomyśle, na który wpaść mógł chociażby dział marketingu. Po drugie, pomysł z rozdawaniem upominków nie jest nowy, nie dotyczy on tylko branży gier i Ubisoft nie wpadł na niego jako pierwszy. Ocena tego typu działań to już zupełnie inna kwestia.

Źródło: dualshockers

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Łukasz9365
  22
  Oby te gratisy nie wpłynęły na "zawyżoną ocenę" gry
  • avatar
   Silver
   10
   Brzmi trochę jak łapówkarstwo...
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    kiepski pomysł bo Was tam nie było :P
    • avatar
     _Red_
     1
     jesli nie wplynie na opinie o samej grze to nie widze problemu w tym, ze komus cos sprezentowano. jesli jednak byla to forma podkupienia to jest to chyba karalne we wielu krajach. czas pokaze jak to wyszlo ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Ja bym wzial , a jak gra by sie okazala crapem to i tak bym ja zniszczyl , nastepnym razem nie dostalbym nexusa 7
      • avatar
       Konto usunięte
       -6
       Pomysł kiepski tak samo jak dziennikarze recenzujący gry.
       • avatar
        kot-kreskowy
        0
        Łacz coraz bardziej się rozgłaśnia a o konkurencji nic, no chyba R* nie da się wyprzedzić? a moze da i gta będzie jakiś czas po wakacjach ;(
        • avatar
         krzywson7
         0
         teraz powinni do kazdego egzemplarza dolaczyc tablet
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A największa atrakcja byly tablety!