Internet

WhatsApp ma już 700 mln użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowanie komunikatorem rośnie. W ciągu ostatnich czterech miesięcy liczba użytkowników WhatsApp zwiększyła się o kolejne 100 milionów.

WhatsApp ikonka

WhatsApp jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych usług społecznościowych na świecie. Jej właściciele ujawnili właśnie, że zainteresowanie nieustannie rośnie i obecnie każdego miesiąca z aplikacji korzysta 700 milionów użytkowników.

Ta wiadomość oznacza też, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy liczba użytkowników aplikacji WhatsApp zwiększyła się o kolejne 100 milionów, a od lutego 2014 roku – kiedy to jej właścicielem oficjalnie został Facebook – o 250 milionów.

W opublikowanej przez dyrektora generalnego WhatsApp, Jana Kouma, wiadomości możemy również znaleźć informację, że wieloplatformowa aplikacja, która została uruchomiona w 2009 roku, jest obecnie wykorzystywana do wysyłania 30 miliardów wiadomości każdego dnia.

„Jesteśmy podekscytowani tymi liczbami i naszym dynamicznym wzrostem. I nawet bardziej podekscytowani planami kontynuowania budowy świetnego produktu w 2015 roku” – napisał Jan Koum.

WhatsApp ma niemałą konkurencję. Wystarczy wspomnieć o Tango, Viber, Line, Kik, BBM czy WeChat. Bez wątpienia jednak żadna z tych usług nie może pochwalić się równie ogromną bazą użytkowników co komunikator należący teraz do Facebooka. 

Wygląda więc na to, że te 19 miliardów dolarów było warte wydania. Choć wciąż pozostało wiele do osiągnięcia. Sam Mark Zuckerberg przyznał zresztą, że aby inwestycja zaczęła się zwracać, aplikacja musi trafić do co najmniej miliarda użytkowników. Czy to jest osiągalne? Jak najbardziej.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  akodo_ryu
  2
  Kiedyś myślałem - po co to komu. Aż znajdzie się jeden znajomy, który kupi coś na Windows Phone, z którym chcesz mieć przyzwoity kontakt - i nagle się okazuje, że WP ma zaskakująco mało dobrze działających komunikatorów. Używam kilka miesięcy i sobie chwalę. Szybki, łatwy i przyjemny.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Nigdy z tego nie korzystałem.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Nic dziwnego, że tego typu komunikatory mogą pochwalić się znaczącą liczbą użytkowników. Na świecie nasila się trend odchodzenia od sms-ów. Ludzie albo dzwonią, albo korzystają z komunikatora w ramach posiadanego pakietu internetowego. W Polsce też już widać, że wraz z obniżanie cen i jednoczesnym zwiększaniem GB przez operatorów coraz więcej osób korzysta z komunikatorów.
    • avatar
     rTech
     -1
     Co mnie to kierwa
     • avatar
      raffal81
      0
      Brakuję tylko wersji na PC.
      • avatar
       Marucins
       0
       Od czasu przejęcia przed FB zostawiłem to coś dla Vibera.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Założyłem na próbę, ale nie podszedł mi.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Pierwsze słyszę o tej appce.
         • avatar
          spioszek
          0
          Jak z drenowaniem baterii przez tą apkę? tak samo jak FB? czy mniej :)