Internet

WhatsApp ląduje na pecetach, ale czy tego chcieliśmy?

przeczytasz w 1 min.

Doczekaliśmy się wreszcie pecetowej wersji komunikatora WhatsApp. No prawie.

WhatsApp Web

Jesteś jedną z 700 milionów osób, które korzystają z WhatsApp? A może nie jesteś w tym gronie, bo czekasz na edycję pecetową? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi „tak”, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Należąca do firmy Facebook spółka oficjalnie wypuściła desktopowego klienta tego komunikatora.

WhatsApp Web to internetowy, dostępny z poziomu przeglądarki klient komunikatora. Nie ma konieczności pobierania dodatkowego programu na komputer, wystarczy udać się na przygotowaną w tym celu stronę. Brzmi nieźle.

Jest za to inny wymóg, który niestety prawdopodobnie nie wszystkim się spodoba. Otóż do WhatsApp Web logujemy się poprzez zeskanowanie kodu QR za pośrednictwem smartfona. Narzędzie wykorzystuje ponadto numer telefonu, a nie nazwę użytkownika i hasło do weryfikacji.

W rzeczywistości więc mamy do czynienia ze swego rodzaju rozszerzeniem aplikacji mobilnej. To na telefonie przechowywane są wszystkie rozmowy. A jakby tego wszystkiego było mało, smartfon powinien być połączony z Internetem przez całą sesję z WhatsApp Web.

Obecnie z WhatsApp Web skorzystać mogą posiadacze urządzeń mobilnych z systemami Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Nokia S60. Wersja dla iOS jest w przygotowaniu.

Sprawdź: WhatsApp Web

Źródło: TechSpot

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    8
    Ja bym dodał jeszcze numer seryjny pralki. Na czas sesji Web oczywiście musi coś prać.
    • avatar
      pAwEx
      3
      Słabe to.
      • avatar
        Konto usunięte
        3
        My moze nie chcielismy ale developer potrzebuje kasy wiec pcha gdzie sie da.
        • avatar
          akodo_ryu
          0
          Logowanie jest mega fajne. Bez porównania lepsze rozwiązanie niż przepisywanie jakiś hashy 40 znakowych, czy bóg wie czego.

          Radzę się też przyzwyczaić, bo SQRL to IMHO przyszłość bezpiecznej i szybkiej autoryzacji, więc kody powinny się w niedługim czasie zacząć pojawiać na różnych stronach.
          • avatar
            Kropeczka
            0
            NSA się rozleniwia i idzie na łatwiznę ;-P
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Mnie to wgl zastanawia kto korzysta z tych dobrodziejstw, skoro rozmowy przez sieć komórkową są praktycznie za darmo! kiedyś w modzie było gadu gadu, ale to jakieś 10lat temu, gdy gimby w przedszkolu siedziały. a teraz cuda, cuda wianki.
              • avatar
                yendrek
                0
                Kompletnie to popierdolone - aplikacja do korzystania z internetu za pomocą komputera ORAZ RÓWNOCZEŚNIE telefonu. Zdaje się że marketing osiąga poziom, przy którym nirvana to stan gówna przyklejonego do podeszwy buta.
                • avatar
                  yendrek
                  0
                  Kompletnie to popierdolone, zdaje się że marketing osiąga poziom, przy którym nirvana to stan gówna przyklejonego do podeszwy buta.
                  • avatar
                    yendrek
                    0
                    Coś sie dzieje z komentarzami, kiedy zniknął mi pierwszy myślałem że cos się skopało, napisałem drugi i widzę nagłówek "Komentarze (2)" i nic pod spodem.
                    • avatar
                      Xemidra
                      0
                      Całkiem fajny pomysł. Nie dziwię się, że aplikacja wymaga telefonu podłączonego stale do internetu, skoro wszystkie informacje użytkownika przechowywane są... na telefonie. Serwer WhatsApp służy tylko jako przekaźnik z jednego telefonu na drugi.

                      Czy wymóg bycia online jest naprawdę tak uciążliwy ? Moim zdaniem aktualnie każdy nowy telefon ma lub mieć powinien stale włączony internet a skoro już używa się WhatsAppa, który przesyła wiadomości wyłączenie przez sieć to w czym problem ?

                      Jego użytkownicy już dawno powinni się przyzwyczaić do stałego internetu, bo po co używać komunikatora internetowego bez internetu ? To tak jakby korzystać z telefonu w trybie samolotowym...

                      Pełnoprawna aplikacja na PC wymagałaby kopiowania danych użytkowników na serwery właściciela. Aktualnie te dane są nadal w rękach użytkowników. Coś kosztem czegoś. A co do NSA i teorii spiskowych to jeżeli WhatsApp ze służbami współpracuje to nic na to nie poradzicie a WhatsApp nic Wam o tym nie powie ze względu na ang. gag order.