Ciekawostki

Oskarżony o pedofilię wiceprezes Sony zostaje zwolniony z pracy

przeczytasz w 1 min.

George Cacioppo jeszcze kilka dni temu pełnił funkcję wiceprezesa w Sony Interactive Entertainment. Z pracą pożegnał się jednak za sprawą skandalu związanego z propozycjami seksualnymi kierowanymi w stronę 15-latka.

Wiceprezes Sony traci pracę - George Cacioppo składał propozycje seksualne nieletniemu

O sprawie dowiedzieliśmy się za sprawą materiału opublikowanego na kanale zajmującym się demaskowaniem pedofili - People v. Preds w serwisie YouTube. To właśnie na jednym z ostatnich materiałów pojawił się 64-letni George Cacioppo, który przez ostatnie lat, jako wiceprezes Sony pracował nad PlayStation Store.

Jak wynika z filmu - mężczyzna usiłował umówić się na spotkanie z 15-latkiem poznanym za pośrednictwem aplikacji randkowej Grindr (to coś w rodzaju Tindera, z tym że przeznaczone dla społeczności LGBT).

Rozmówca George’a wielokrotnie informował o swoim wieku, mimo wszystko były wiceprezes Sony stale naciskał na spotkanie o jednoznacznym charakterze i nie przestawał wysyłać zdjęć w rodzaju tych, których raczej nie powinniśmy udostępniać w jakimkolwiek komunikatorze (dla własnego bezpieczeństwa).

Choć z materiału wideo nie wynika jasno, że George Cacioppo popełnił przestępstwo, a podczas całego filmu mężczyzna posługuje się pseudonimem Jeff, to Sony zdążyło już wystosować oświadczenie:

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, a pracownik (red.: wskazany w materiale) został zwolniony.

Twórcy kanału People v. Preds informują, że materiał został opublikowany, ponieważ policja zwykle nie współpracuje z podobnymi organizacjami - konieczne było zatem użycie Internetu jako medium do przekazania oskarżeń.

Źródło: kotaku.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PLEJER186
  8
  W Polsce zmieniliby mu parafie.
  • avatar
   Wenezo
   2
   Pamiętaj mów że to nie twoja ręka !:D
   • avatar
    Rabarbar
    -1
    Wiadomo że lgbt to dewianci delikatnie mówiąc.