• benchmark.pl
 • Netflix
 • Tak wyglądał Wiedźmin od Netflix przed i po tym, jak wzięło za niego polskie PlatigeImage
Filmy / seriale / VOD

Tak wyglądał Wiedźmin od Netflix przed i po tym, jak wzięło za niego polskie PlatigeImage

przeczytasz w 1 min.

Choć to fantastyka, w serialu Wiedźmin postawiono na realizm. Każdy, kto go widział, wie jednak doskonale, że nie oznaczało to braku efektów specjalnych. O to, by wyglądały jak należy, zadbało polskie studio PlatigeImage, które teraz postanowiło zaprosić nas za kulisy.

Bez nich Wiedźmin nie wyglądałby tak samo. Polskie PlatigeImage pokazuje, co zrobiło

150 artystów i speców od efektów specjalnych miesiącami pracowało nad tym, by Wiedźmin od Netflix zachwycał od strony wizualnej. Producenci skorzystali z pomocy ekipy PlatigeImage przy cyfrowym dopieszczaniu kolejnych scen, składających się na osiem odcinków pierwszego sezonu. 

Poniższy materiał wideo robi wrażenie, a miejscami wręcz powoduje opad szczęki. Pokazuje jak wyglądały oryginalne sceny nagrane w studiu czy w plenerze i jak zmieniły się na wskutek prac artystów i specjalistów od efektów specjalnych. Czasem zmieniły się wręcz nie do poznania, czasem zaś drobne korekty dały zaskakująco duże zmiany. Zresztą słowa i tak tego nie opiszą – zobaczcie więc sami… 

Zobacz efekty specjalne w serialu Wiedźmin od Netflix – pokaz umiejętności PlatigeImage:

Nie da się zaprzeczyć, że ekipa PlatigeImage wykonała kawał dobrej roboty. To między innymi dzięki niej Wiedźmin od Netflix wygląda tak dobrze, jak wygląda. Zresztą Polacy niejednokrotnie już udowadniali, że znają się na swoim fachu. Potrafią zrobić wszystko tak, żeby było ładnie i efektownie, ale nie nienaturalnie. 

Prace nad drugim sezonem Wiedźmina już wystartowały, ale chwilę później zostały wstrzymane, ze względu na aktualną sytuację. Nie wiadomo więc kiedy, ale doczekamy się kontynuacji opowieści o Geralcie z Rivii, granym przez Henry’ego Cavilla.

Źródło: PlatigeImage

Czytaj dalej o Wiedźminie: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  6
  Konkret. Dali radę. :)
  • avatar
   krz2of
   2
   Dobra robota :). Muszę jeszcze raz obejrzeć serial bo wiele rzeczy zapomniałem .