Oprogramowanie

Wielki sukces Opera Mini - mobilnej przeglądarki WWW

Łukasz | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Łukasz
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Zgodnie z wrześniowym raportem Opera Software Mobile Web, liczba użytkowników przeglądarki Opera Mini wzrosła o 11,5% w porównaniu do sierpnia 2009 i liczy obecnie 35,6 milionów osób!

W ubiegłym miesiącu, użytkownicy Opery Mini odwiedzili 15 miliardów stron, co daje 7,2% wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, oraz przetworzyli 2,1 petabajtów danych - wyniki zebrane na podstawie danych z serwerów Opery, przez które przechodzą dane pobierane przez użytkowników. Top10 krajów o największej liczbie użytkowników Opery Mini klasyfikuje się następująco: Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, Afryka Południowa, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Polska i Wietnam.

Z ciekawostek warto podać, że w Polsce Opera Mini najczęściej uruchamiana jest na telefonach Sony Ericsson oraz Nokia. Pełna lista modeli prezentuje się następująco:

 1. Sony Ericsson K800i
 2. Nokia 6300
 3. Sony Ericsson K550i
 4. Sony Ericsson W890i
 5. Nokia E51
 6. Nokia 5130c
 7. Nokia 6500s
 8. Nokia 5310
 9. Sony Ericsson W910i
 10. Samsung D900i

"Ponad połowa światowej populacji posiada telefon komórkowy. Tworząc mobilny Internet bardziej przystępnym i dostępnym w prawie każdym telefonie komórkowym, możemy pomóc w jej demokratyzacji. Oznacza to że możemy zwiększyć przystępność sieci Web w taki sposób, że wymyka się to wyobraźni." powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opery.

Najczęściej odwiedzane w Polsce strony poprzez przeglądarkę Opera Mini to:

 1. nasza-klasa.pl
 2. google.com
 3. onet.pl
 4. allegro.pl
 5. wikipedia.org
 6. wp.pl
 7. youtube.com
 8. fotka.pl
 9. my.opera.com (nowość)
 10. rozklad-pkp.pl (spadek z 9 miejsca)

Więcej informacji z wrześniowego raportu możesz przeczytać w języku angielskim na stronach Opera Mini.

Jakie są Wasze opinie, doświadczenia związane z przeglądarką Opera Mini? Czy sukces przeglądarki faktycznie wynika z jej unikalnych możliwości?

Symulator Opera Mini - benchmark.pl

Źródło: Opera, TCM

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  arkadikoss
  Jak dla mnie to najlepsza i najszybsza przeglądarka na komórkę. Nie ma się co dziwić, że tyle ludzi jej używa. Gratuluję wyników :):)
 • avatar
  Konto usunięte
  Trzeba przyznać Opera Mini jest godna polecenia sam jej używam nie miałem z nią problemów.
 • avatar
  krzysiek
  bardzo bym chciał aby zwykła opera w trybie turbo i wyłączonymi obrazkami potrafiła w taki sposób kompresować strony...
 • avatar
  specjalized
  miałem ją na mojej nokii 5800 XM ale powróciłem do wbudowanej przeglądarki... jakoś opera mi nie przypadła do gustu
 • avatar
  szadok
  Jestem ogromnym fanem tradycyjnej Opery na PCta, ale z wersją na komórkę nie mogę się dogadać. Często nie ładuje stron, mimo aktywnego połączenia, podczas gdy przeglądarka wbudowana nie ma z nimi w tym samym momencie problemu. No i w ogóle jakoś tak ciężko z nią jest.

  A my.opera.com jest w pierwszej 10tce pewnie dlatego, że się automatycznie ustawia jako strona startowa i nikomu się nie chce tego zmieniać :P
 • avatar
  Silver
  Faktycznie, Opera 5 w wersji beta ma znacznie większe kopyto w porównaniu z fabryczną (z C902). Nawet bez Hdsp strony szybko się łądują (defakto zależy od wielkości). Mam nadzieje, że wkrótce wyjdzie pełna wersja, bo czasami brak polskich liter przeszkadza oraz, że zaimplemenują fukcję z komputerów tj. uruchamianie ostatniej sesji - czasami się przydać może.
  Ma mnówsto plusów, zaliczę tu szybkość działania - telefon w ogóle nie muli nawet z kilkoma kartami, momentalnie się uruchamia i sprawnie działa java. Szkoda tylko, że nie ma formatów active, ale to pewnie przez wersję beta (pierwszy raz mam operę w telefonie, więc nie wiem czy wcześniejsze też obsługują formaty active tj. reklamy itp :P ).
 • avatar
  Bandyto3xx
  Właśnie na swojego samsunga i550 zainstalowałem opere mini bo wersja na symbiania nie ma od jakiegoś czasu aktualizacji tj kompresja stron itp.
 • avatar
  Konto usunięte
  a wiem dlaczego k800i jest pierwsze, bo swego czasu było dużo promocji na mixy z tym telefonem xd
 • avatar
  scoobydoo19911
  opera mini gości na moich telefonach od czasów nokii 3510i a teraz pomyka na erricsonie k800i
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja mam operę na d750i; zużytym już potężnie ;P
  przeglądarka jest niezła, ale na tak małym ekranie przeglądać wwww to nieporozumienie ;I
 • avatar
  Konto usunięte
  Wersja mini jest tylko namiastką tego czym jest wersja mobile aczkolwiek 5 jest już naprawde przyzwoita.
 • avatar
  suntzu
  Heh... nie wiem jak ale przeglądanie benchmark na jakiejkolwiek przeglądarce wiąże się z niemiłymi doświadczeniami. Zwłaszcza komentarze.

 • avatar
  Konto usunięte
  moim zdaniem Opera mini to najlepsza przeglądarka jaka kiedy kol wiek powstała na telefon komórkowy!
 • avatar
  kero8
  Ja korzystam z Opery Mini 5 na HTC Touch HD i MDA Compact i dla mnie jest najlepsza. Równocześnie mam Operę Mobile 9, IE, Netfront, ale tylko dla zabezpieczenia jakby jakaś strona nie chciała się otworzyć. Wersja 5 jest o wiele lepsza od 4 choć w brakuje jeszcze przyciągania do krawędzi kolumny. Jest też przynajmniej u mnie problem z czyszczeniem stron w nieaktywnych zakładakach i koniecznością ich przeładowania.