Konsole do gier

Wii nadal bez oficjalnego wsparcia dla DVD-Video

przeczytasz w 0 min.

Po tym jak kilka dni temu przedstawiciele Nintendo ogłosili, że nie będzie konsoli z wbudowanym dyskiem twardym, kolejną informacją jaką otrzymali klienci jest sygnał o nie wypuszczeniu w tym roku Wii z oficjalnym odczytem płyt DVD Video.

Producent nie podaje żadnych informacji o tym kiedy taka konsola miałaby pojawić się na rynku. Czy będzie to początek przyszłego roku, czy może środek. Wiadomo tylko, że prędzej czy później pojawi się Wii z odczytem wspomnianych nośników. Pojawi się i będzie droższy od wersji standardowej. Będzie to spowodowane koniecznością wniesienia dodatkowych opłat licencyjnych. Inne modyfikacje urządzenia nie są planowane.

W tym wszystkim pojawia się pytanie: czy tak długie przeciąganie sprawy czemukolwiek służy? Format DVD nie jest ani nowością, ani nie spowoduje gwałtownego wzrostu użytkowników. Kolejny problem to wyższa cena i fakt, że Wii nieoficjalnie potrafi odczytać filmy DVD leczy wymaga to zabiegu, który w rozumieniu producenta łamie zasady udzielanej gwarancji na urządzenie. Zatem jeśli z niecierpliwością czekacie na oficjalne wsparcie nośnika DVD Video, musicie uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość i czekać na to aż łaskawie Nintendo da Wam sygnał, że już jest gotowe...

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!