Internet

Wikipedia zmieni wygląd

przeczytasz w 1 min.

Wikipedia idzie w ślady YouTube czy Google, które niedawno zdecydowały się na najbardziej drastyczne zmiany wyglądu od kilku lat.

O planowanych zmianach można przeczytać na jednej z "wewnętrznych" stron angielskiej wersji internetowej encyklopedii. Opisane są tam podstawowe postulaty, jakie od kilku lat wysuwali użytkownicy Wikipedii oraz propozycje zrealizowania ich w praktyce. Już wkrótce mają szanse zostać poprawione elementy nawigacyjne, zarówno dla czytających, jak i edytujących.

Ale to nie koniec zmian - pola edycji staną się znacznie przystępniejsze i prostsze w obsłudze, do tego dodano nowe urządzenie ułatwiające linkowanie do innych materiałów (co w przypadku Wikipedii ma oczywiście kluczowe znaczenie). Ponadto kilka drobniejszych reform, ulepszona (i przesunięta) wyszukiwarka, łatwiejsze tworzenie tabelek, itd.

Odświeżony zostanie także wygląd encyklopedii. Zgodnie z powszechną tendencją stanie się "lżejsza" i bardziej przejrzysta. Dość zresztą obietnic, bowiem nową wersję już teraz można przetestować w akcji.

Źródło: Wikipedia

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sierak
  0
  Nie jest źle, według mnie... ale mogli się bardziej postarać :D
  • avatar
   Warmonger
   0
   Szczerze mówiąc, nie widzę większej różnicy, przynajmniej na standardowo odwiedzanych stronach. I bardzo dobrze, nie należy poprawiać czegoś, co nie jest zepsute.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A i tak zrobią akcję na naszej klasie, o powrocie do starej wersji ;D
    • avatar
     0
     Jakieś wielkie zmiany to tutaj nie zaszły. Przynajmniej w wyglądzie. A szkoda.
     • avatar
      sober
      0
      Dokładnie. Dla mnie ta strona nadal wygląda nieprzyjemnie staro, ale to jest oczywiście sprawa gustu.