Gry komputerowe

WildStar przechodzi na model free2play

przeczytasz w 1 min.

Choć gracze nie będą już musieli opłacać miesięcznego abonamentu, firma Carbine Studios zapewnia, że WildStar nic nie straci na swojej jakości.

WildStar

Firma NCSoft ogłosiła, że wydane w ubiegłym roku MMO klasy AAA – WildStar – już tej jesieni przejdzie na model biznesowy free2play. 

Choć gracze nie będą już musieli opłacać miesięcznego abonamentu w wysokości 15 euro, firma Carbine Studios zapewnia, że WildStar nic nie straci na swojej jakości. Wciąż regularnie pojawiać będą się też aktualizacje oraz wprowadzane będą nowe funkcje.

Cała zawartość – to znaczy wszystkie klasy i rasy postaci, wszystkie lokacje i wszystkie zadania – będzie od jesieni dostępna za darmo dla wszystkich chętnych graczy. Jak więc NCSoft będzie zarabiać na swoją produkcję? No tak, mikropłatności.

Studio Carbine przekonuje jednak, że model mikropłatności będzie bardzo przyjazny graczom. Przede wszystkim kupowane za prawdziwe pieniądze dodatki nie będą wyraźnie wpływać na zdolności naszych bohaterów i na balans rozgrywki – przynajmniej według oficjalnych zapowiedzi.

Ci, którzy będą chcieli pozostać przy abonamencie otrzymają profile Signature. Ich posiadacze dostaną wyższe pozycje przy logowaniu się, możliwość zapraszania znajomych oraz opcję tworzenia gildii. „Płatnicy” mogą liczyć też na dodatkowe przedmioty i perki.

A co z tymi, którzy obecnie opłacają abonament? Na pozostały czas subskrypcji ich profile zostaną zmienione na Signature. Nabywcy fizycznej wersji WildStar otrzymają też 12 slotów na postacie (zamiast 2) i 6 slotów na ubrania (zamiast 4).

Źródło: VG247, WildStar-Online

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  1
  Kolejny "pogromca" WoW który po roku przeszedł na inny model finansowy... Widać że jedyna szansa na "pokonanie" WoWa to nowy produkt od panów z Zamieci, tylko tyle że Tytan poszedł w kosz a na horyzoncie nic nowego nie widać...
  • avatar
   TasogareA
   1
   Przy Wildstar, z tego co pamiętam, długo nie było wiadomo czy gra będzie płatna."Pogromcy" Wow'a już raczej nie będzie, od paru lat jest spory wybór fajnych darmowych gier. Zdarzają się beznadziejne systemy gdzie wypada ci przedmiocik... i nie możesz go używać bo nie wykupiłeś premium, albo nie masz dostępu do części misji etc. Wszystkie gry typu MOBA są F2P (w tym gatunku trzeba by być wyjątkowo głupim żeby liczyć na to, że ktoś będzie płacił abonament). Jeśli gra jest dobra i sprawia frajdę, to ludzie chętnie będą rzucali pieniędzmi w monitor. Tym chętniej nawet im większą część dostali za darmo. Jeśli w MMO ktoś za to, że zapłacił dostanie więcej "złota" czy XP, mnie to nie przeszkadza. Nie muszę być pierwszy-najlepszy.