Systemy operacyjne

Windows 10 wyróżniony nagrodą IDSA

przeczytasz w 1 min.

Niektórych zaskoczyć może to, dzięki jakiemu elementowi system ją zdobył.

Windows 10

Na Windows 10 przesiadły się już miliony użytkowników. Jednym bardzo się spodobał, inni są nieco sceptyczni, ale to z pewnością do tego pierwszego grona zaliczają się przedstawiciele IDSA.

Organizacja ta zdecydowała się przyznać nowej platformie Microsoftu wyróżnienie Digital Design Award. To bez wątpienia kwestia warta podkreślenia, ponieważ IDSA zajmuje się zazwyczaj innymi kategoriami produktów (branża motoryzacyjna i elektronika użytkowa). Niektórych zaskoczyć może również to, dzięki jakiemu elementowi system zdobył wspomnianą nagrodę.

Okazuje się, że przyczyniło się do tego powracające menu Start. Decydenci IDSA wyróżnili je za design oraz funkcjonalność, a także łączenie „starego i nowego”, czyli zachowanie niektórych funkcji znanych z Windows 7 i dodanie do tego kilku nowych elementów. Dzięki temu menu Start ponownie stanowić miało małe centrum dowodzenia systemu i chyba się to udało.

Czy wy również tak wysoko oceniacie powracające w Windows 10 menu Start?

Źródło: windowscentral

Komentarze

54
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sabakuk
  8
  Mnie Win10 z wierzchu się podoba, od początku byłem oczarowany darmową aktualizacją dla 2 systemów wstecz, obsługą Dx12, ale Microsoft odczarował mnie szybko wymuszeniem na użytkownikach uczestnictwa w Windows Insider, zbieraniem informacji o użytkowniku, kontaktach, nickach i imionach, wyłączeniem telemetrii tylko dla wersji Enterprise, chwilowym tylko wyłączeniem Windows Defendera, zapisem w regulaminie pozwalającym zbierać informacje na temat mojej prywatnej korespondencji (nawet rozmów audio!) i plików w folderach ukrytych (z możliwością przekazania tych informacji odpowiednim służbom).

  Niestety ten obrazek z imgura to sama prawda...
  https://i.imgur.com/iHge6RJ.jpg

  Gdy tylko myślę o Microsoftowym totalitaryzmie i braku w pełni funkcjonalnej alternatywy, czuję ścinające się białko w organizmie.
  Sytuacja jest o tyle beznadziejna, że kiedyś Dx12 zapewne będzie mi potrzebny, a na "darmową" aktualizację jest tylko rok. Na zdrowy kompromis od Microsoftu nawet nie liczę, bo nie zanosi się na żaden proces, a tym bardziej ewentualne wzięcie takiego pod uwagę.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Bawi mnie to trochę jak czytam. Jeszcze nie połatany, jeszcze nie do końca stabilny już nagrody się sypią ; - ) A to powracające menu start w praktyce jest okrojone względem tego z 7-ki... postęp.

   Resztę szczegółów dodał Sabakuk powyżej. Ludzie z jednej strony narzekają na te kwestie, a z drugiej wystarczy powiedzieć magiczne słowo ... "darmowy"... i lecą jak ćmy w ogień.
   • avatar
    Fiona
    3
    Sytuacja dokładnie taka sama jak Obama jeszcze przed zaprzysiężeniem dostał nagrodę nobla..
    • avatar
     XaRaDaS
     1
     Jaki jest koszt kupienia takiej nagrody ?
     • avatar
      Kenjiro
      0
      Kolejna organizacja, która rozdaje na prawo i lewo "nagrody"? No cóż, ktoś ich w końcu sponsoruje...

      Poza tym owe IDSA to akurat "Industrial Designers Society of America", a nie organizacja zajmująca się chorobami... ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Wszystko ladnie pieknie, a i tak "zmuszaja" graczy na przesiadke ze wzgledu na dx12. 10 i koniec? Apple ma juz tak od laaat.
       • avatar
        rbialo
        -1

        Infectious Diseases Society of America? Po naszemu to będzie Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób Zakaźnych!

        A może jednak Industrial Designers Society of America, czyli
        Amerykańskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego?

        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Mam pytanie. Posiadam oryginalny win 7, nie otrzymałem w dniu premiery aktualizacji lecz wymusiłem ją za pomocą narzędzi, wszystko działa idealnie. Martwi mnie jedna rzecz klucz który mam do 7 powinien zostać zdezaktywowany a powinienem dostać nowy klucz do win10, lecz sprawdzając klucz produktu mam identyczny jak mój kolega. Czy tak powinno być czy nowy klucz zostanie mi nadany po minięciu czasu powrotu do win7. Z góry dziękuję za odpowiedź.
         • avatar
          darkowal
          0
          Tak zostanie polubiłem windows 10 jako małe centrum dowodzenia systemu i chyba się to udało.
          • avatar
           darkowal
           0
           Na szczęście działa jak darmowa aktywacja :-)