Systemy operacyjne

Windows 10 z lewitującym menu Start

przeczytasz w 1 min.

Microsoft systematycznie zmienia Windows 10, także pod względem wizualnym. Wśród nadchodzących nowości są te, którymi objęte zostanie menu Start.

Menu Start w Windows 10 ma być ładniejsze

Każdego roku Windows 10 otrzymuje nie tylko drobne, ale też większe aktualizacje. Kolejna z takowych określana jest roboczo jako Sun Valley i chociaż do premiery jeszcze sporo czasu, pojawiają się już doniesienia związane z elementami, jakie przyniesie. Wiele źródeł sugeruje, że będzie ona zauważalnym „wizualnym odmłodzeniem systemu Windows”.

Wedle informacji opublikowanych przez redakcję windowslatest, zmiany obejmą między innymi menu Start. W nowej wersji systemu ma ono cechować się zaokrąglonymi narożnikami, a przede wszystkim „lewitować” / „pływać” nad paskiem zadań. Czy to zmiany na lepsze? Wedle producenta zapewne tak, każdy z użytkowników może mieć własne zdanie.

Windows 10

Windows 10 Sun Valley może odejść od ostrych krawędzi

Na udostępnionej przez wspomniany serwis grafice (własnego autorstwa) da się zauważyć, że ten sam zabieg w postaci zaokrąglonych narożników ma być zastosowany również w przypadku pola wyszukiwania. I być może domyślacie się, że na tym nie koniec. Ma być to bowiem kierunek dla całego interfejsu Windows 10. Jak Wam się podoba?

Na finalne efekty jeszcze poczekamy. Wspomniana aktualizacja zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: windowslatest, @zacbowden

Warto zobaczyć również:

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lukasxxz
  19
  Rewolucyjna zmiana.
  • avatar
   mareko
   13
   Ja czegoś nie rozumiem 20 lat męczenia sie z prostymi oknami których nie można powiększyć a ci się za upiększanie biorą .... . Zdwoili interfejsy ustawień (Panel Sterowania vs USTAWIENIA) ten drugi w zasadzie nie nadaje się do użytku) .. ale brną w te wizualne bzdety zamiast poprawić spaprane okienka.
   • avatar
    PerfectDAY
    5
    Mogli by się wziąć do prawdziwej roboty i naprawić chociażby odświeżanie plików w folderze a nie babskimi duperelami się zajmują.
    • avatar
     KENJI512
     4
     Za coś muszą sobie przyznawać nagrody... a funkcji bezpieczeństwa czy wydajności systemu zwykli Kowalscy nie zauważą... zupełnie, jak w polskim szkolnictwie, Sejmie itd... :P
     • avatar
      greghostor
      3
      10tka lewituje już 5 lat. Pare miesięcy ??? Niesamowita zmiana, ludzie. Jak ja chodziłem na studia to robiłem całe mapy do CS-a.
      • avatar
       chotnik2
       3
       Czyli wracamy do XP i Visty z zaokrąglonymi oknami?
       • avatar
        levusek1992
        2
        Gubią się biedaki. Nie wygląda źle ale ten system to zlepek różnych pomysłów xd
        • avatar
         xxx.514
         1
         No i to jest poprawka, na którą wszyscy czekali! Ta rewolucja spowoduje zmianę i komfort użytkowania o całe 360*! Właśnie takie zabiegi są najbardziej przecież potrzebne. Śmieszki na bok, komentarz właściwy - bullshit. Dobrze, że jest OpenShell i można ustawić faktycznie użyteczny pasek start.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          hehe, to ja wam podpowiem, że tutaj widzę:
          1. zaokrąglenia, powrót do WindowsXP, a nawet Windows 3.11 for Workgroup :) (sic! odpalany z MS-DOS 3.30!)
          2. to jest nowość (???) o której nie wiecie. to menu ma być pływające. w komentarzach widzę że nie zatrybiliście o co chodzi. Podpowiadam, takie menu to już było właśnie w windows 3.11 for Workgroup, i to się nazywało "Program Manager", a w wersji PL "Menedżer Programów"

          https://i.pinimg.com/originals/9e/76/cb/9e76cb4b1172672323d59eabb087f34c.png

          ten menedżer był po prostu jednym z programów, i można go było umieścić gdzie się chciało. w dodatku miał grupy programów, i można to było sobie sensownie poukładać. późniejszy Windows95/98 to zatracił na rzecz paska windows, i ogromnych problemów z poszukiwaniem programów w menu. właśnie dlatego ludzie zaczęli umieszczać ikony programów na pulpicie, który się potwornie zaśmiecił.

          a teraz do tego wracają. co za głupota.....

          hehe minusowy przegryw nie widział na oczy windows 3.11 for workgroups :)
          • avatar
           brettsinclairdannywilde
           0
           Tak jak jest teraz jest bardzo dobrze, cieszy mnie ta prostota i nie widzę potrzeby zmian .... BTW XP był chyba najbrzydszym systemem od MS, taki pstrokaty desing przypominający mi nieco paskudne reklamy z lat 90'tych.
           • avatar
            Ahura
            0
            Idiotyczne zmiany, ale muszą coś wypuszczać w dziale "Update". Też byście wymyślali jakby od tego zależała posada i wysokość pensji. Statystyki muszą się zgadzać, tak jak ilość aktualizacji.
            • avatar
             gofish
             0
             Nieważne co mówią, ważne żeby mówili
             • avatar
              youkai20
              0
              Z jednej strony w sumie nie mam nic przeciwko, z drugiej zaś to chyba trochę za bardzo "komórkowe" podejście. Jeśli chodzi o interfejs systemu, to najbardziej podobał mi się wygląd Windows... Vista. Ale 10 też może być.
              • avatar
               piomiq
               0
               "Lewitujące" menu start o zaokrąglone rogi normalnie tematy godne newsa.