Systemy operacyjne

Windows 10 pomoże ci trzymać rękę na pulsie - bez dodatkowych aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Do Windows 10 trafi funkcja „News and Interests”. Będzie to specjalny panel uruchamiany z poziomu paska zadań, w którym znajdziesz spersonalizowany strumień wiadomości i prognozę pogody.

Najświeższe wiadomości w Windows 10 – bez dodatkowych aplikacji

W ramach nowej kompilacji Windows 10 do użytkowników (na razie tylko w wybranych krajach) dotarł nowy panel o nazwie „News and Interests”. Jest uruchamiany z poziomu systemowego paska zadań i zapewnia szybki dostęp do tzw. treści dynamicznych z gatunku tych praktycznych. Krótko mówiąc: znajdziemy tam aktualną pogodę, notowania giełdowe, wyniki wydarzeń sportowych czy najświeższe wiadomości – informacje aktualizowane na bieżąco. 

Windows 10 news and interests

Panel, który przywodzi na myśl Google News, możesz wygodnie spersonalizować. Samodzielnie wybierasz co cię interesuje i z czasem ten „strumień” będzie stawać się coraz bardziej dostosowany do twoich potrzeb i preferencji. Poszczególne artykuły możesz czytać w standardowym wydaniu albo w trybie uproszczonym, aby nic cię nie rozpraszało. To kolejny (po aplikacji Twój telefon) pomysł Microsoftu na to, by nie trzeba się było wciąż przełączać z komputera na smartfon (i na odwrót). 

Więcej nowości zmierza do Windows 10

Panel „News and Interests” jest częścią kompilacji 21286 dla Insiderów, która przyniosła ze sobą więcej nowości. Wśród nich znajduje się zmodernizowane narzędzie do zarządzania partycjami i optymalizowania pul pamięci, możliwość uruchamiania dowolnych komend przy starcie Windows Subsystem for Linux, dodatkowe komunikaty przy zmianie strefy czasowej oraz zaktualizowane (o dwa uproszczone tryby) narzędzie Windows File Recovery do odzyskiwania utraconych plików. 

Wszystkie te nowości trafią do oficjalnego wydania Windows 10 jeszcze w pierwszej połowie roku. No chyba, że coś pójdzie nie tak.

Źródło: Microsoft, The Verge, MSPowerUser, informacja własna

Czytaj dalej o Windows 10:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  6
  Brawo, zróbmy z komputera duży telefon z milionami powiadomień i innych pierdół.
  A później się okaże, że nie można wyłączyć, bo przecież miliony much, tfu, klientów nie mogły się mylić...
  • avatar
   _SnR_
   2
   Yhym kolejny blootware od Microsoftu? Thanks but no thanks
   • avatar
    ECRYGIGS
    2
    A będzie przycisk aby to wyłaczyć - usunąć?
    • avatar
     greghostor
     1
     Kolejne zbędne udziwnienie
     • avatar
      pawluto
      1
      Nikomu nie potrzebne bzdety - to powinno być standardem od początku jako dodatkowa wtyczka instalowana na życzenie...A i że to nowość...ale ten Gates to melepeta...
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       ja nie chcę wiadomości skrupulatnie przefiltrowanych przez microsoft. czułbym się wtedy jak urabiany oglądacz audycji w telewizorze, gdzie jedyna racja jest najsłuszniejsza. już to przerabialismy za komunizmu, i teraz jest to samo. zamiast rzetelności dziennikarskiej, TV publiczna służy władzy, zaś "niezależne" TV nie wyskakują zanadto aby władza nie odebrała im konsesji, a jeśli już to służą swojemu właścicielowi. w zależnych od wielkiego biznesu portalach na necie jest dokładnie to samo, więc po Microsoft w Win10 nie spodziewam się niczego innego.

       Popatrzcie sobie choćby na sytuację TV w USA. Tutaj są 2 główne stacje TV, jedna służy demokratom druga republikanom, więc jedni drugim nie są w stanie zatkać ust. w PL niestety rządzący (nieważne którzy) skutecznie nie dopuszczają do głosu opozycji. Chociaż jak się popatrzy co się teraz dzieje, to lwia większość wypowiedzi to tych dla pro rządzących, czystych wypowiedzi opozycji jest tyle co kot napłakał, nieco więcej jest wypowiedzi opozycji wyrwanych z kontekstu, a najwięcej nie wy powiedzi, ale komentarzy dla tych u władzy, którzy uwłaczają opozycji. W przeszłości ten brak równowagi nie był tak haniebnie drastyczny.

       Ja nie chcę by kolejny MS mi tłumaczył jaka jest rzeczywistość.
       • avatar
        Much_
        0
        Po co ten kolejny panel może lepiej wykorzystać ten po prawej który jest?