Oprogramowanie

Windows Phone: Ask Ziggy odpowiedzią na Siri z Apple iPhone

przeczytasz w 1 min.

Zadaj Zbyszkowi pytanie

W sklepie z aplikacjami pod system Windows Phone znalazła się nowa interesująca pozycja. Ask Ziggy to swego rodzaju odpowiedź na stworzone przez Apple Siri – asystent, który postara się odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania.

Ask Ziggy to całkowicie darmowa aplikacja, którą pobrać (download) możemy ze sklepu Windows Phone Marketplace, która powinna bezproblemowo zadziałać na każdym smartfonie z systemem Microsoftu w wersji 7.5 na pokładzie.

Ask Ziggy - pytania

Jak to działa? Wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji klikniemy odpowiednią ikonkę i zadamy pytanie. Tutaj trzeba jednak dodać, że aktualnie Ask Ziggy dostępna jest wyłącznie w języku angielskim i też tylko na podane w tym języku pytania potrafi ona odpowiedzieć. Następnie nasze słowa są analizowane i po kilku sekundach otrzymujemy odpowiedź.

Dodatkowo, jeśli odpowiedź aplikacji nie jest tym czego szukaliśmy wystarczy kliknąć dymek, a automatycznie zostaniemy przekierowani do wyszukiwarki Bing.

Ask Ziggy - prognoza pogody

Odpowiedzi na pytania to jednak nie jedyna funkcjonalność Ask Ziggy. Okazuje się bowiem, że bez problemu za pomocą tej właśnie aplikacji możemy też wysyłać wiadomości e-mail, aktualizować status na Facebooku, sprawdzić aktualną pogodę wykonać działania matematyczne i wiele więcej.

Jakie pytania możemy zadawać? Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Począwszy od tych o charakterze encyklopedycznym, jak np. "ile wynosi przyrost naturalny w Stanach Zjednoczonych", przez informacyjne – o pogodę, obliczeniowe, a na bardziej wymyślnych, jak przedstawione przez autora filmiku znajdującego się powyżej – "czy Darth Vader był dobrym człowiekiem" kończąc.


Więcej o aplikacjach na smartfony:

Źródło: YouTube, WIndowsPhone Marketplace

produkt roku 2011/12

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phillosoff
  4
  A w języku polskim będzie: Zapytaj Zygę ;-)
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   przecież na androidzie w dowolnym telefonie mamy aplikację, która odpowie nam na każde pytanie za pomocą wyszukiwarki google - również w języku polskim.

   Przez przeglądarkę to żadne osiągnięcie.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    w/g mnie brzydko wygląda, że microsoft (w tym ziggy też) będą odsyłać na stronę binga i takie tam zamiast podać info na tacy jak w siri... akurat jakoś tak... :>
    • avatar
     Radical
     0
     Super tyle że szybciej i łatwiej zrobić to wszystko "ręcznie" bo rozpoznawanie głosu na telefonach działa tak sobie. W idealnym środowisku gdzie jest cicho i nie ma echa jeśli mówimy w miarę wyraźnie działa to super ale w każdych innych warunkach działa jak chce. W momencie w którym muszę powtarzać to samo po 3 razy szybciej zrobiłbym to wpisując z palca.