Telefony

Wirtualna klawiatura Nokii nie jest ekranem dotykowym

przeczytasz w 0 min.

W parze z wieloma telefonami komórkowymi wyposażonymi w ekrany dotykowe idzie mnóstwo programów, dzięki którym za pomocą wirtualnych klawiatur możemy spokojnie "wstukiwać" teksty. Począwszy od HTC Touch, a skończywszy na Apple iPhone, użytkownicy z powodzeniem korzystają z tego typu rozwiązań. Niestety, cokolwiek by mówić o wirtualnych klawiaturach, nigdy nie oferują one takiej wygody pisania jak klawiatury QWERTY.

Nokia ma jednak zamiar rozwiązać ten problem wraz ze swoim wyjątkowym patentem na „mobilne urządzenie z wirtualną klawiaturą". Klawiatura wykorzystuje aparat fotograficzny zintegrowany w telefonie, dzięki czemu za pomocą odwzorowania klawiatury możemy pisać na przykład na biurku lub stole. Aplikacja jest nieco dziwna, ale działa podobnie do pomysłu znanego z klawiatur opartych na projektorach.


Co ciekawe, telefon może posłużyć się mikrofonem i rozpoznawać uderzenia palców w powierzchnię. Możliwe, że producent zdecyduje się na zastosowanie jakiejś podstawki, która pozwoli na unieruchomienie telefonu w trakcie pisania maila lub smsa. Poczekamy, zobaczymy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!