Akcesoria

"Wiszący telefon" z którym nie musisz się rozstawać

przeczytasz w 1 min.

Czy podczas wykonywania prac domowych zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć dzwonek telefonu, dobiegający gdzieś z innej części mieszkania? Następnie porzucić aktualnie wykonywane zajęcie, byle tylko zdążyć odebrać i po kilku krokach przekonać się, że dźwięk ustał?

Ten irytujący problem postanowiła rozwiązać australijska projektantka, Josie Baker. Stworzyła "wiszący telefon", urządzenie, z którym użytkownik nie musi się rozstawać nawet, gdy ma zajęte ręce i akurat nie zdecydował się na założenie ubrań z kieszeniami.
 

Pendant Phone
 

Na tarczy telefonu znajdują się przyciski od 0-9 oraz zielona słuchawka, pozwalająca na nawiązanie połączenia. Urządzenie można przymocować do każdego stroju dzięki dwóm przyciągającym się magnesom. Działa tak samo jak standardowe telefony komórkowe, jednak jego zastosowanie zostało ograniczone do jednej tylko funkcji: dzwonienia.

Pendant Phone - rozne kolory, sposob dzialania

Niewątpliwą zaletą pomysłu Josie Baker jest możliwość stałego kontrolowania telefonu, podczas wykonywania dowolnych prac w domu. Gwarantuje to, iż użytkownik zajęty innymi czynnościami nie przegapi ważnego połączenia. Dodatkowo urządzenie pozwala na wykonywanie szybkich telefonów bez odrywania się od wykonywanego zadania.

Rozwiązanie to wydaje się być idealnym także dla tych, którzy nie mogą poruszać się swobodnie i z różnych powodów nie są w stanie opanować obsługi bardziej typowych telefonów.

Więcej o nowoczesnych wynalazkach:

Źródło: Design Buzz

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eryk1310
  0
  lol jak to wyglada ;)
  szajs choć ma jeden + ten w temacie ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zamiast sluchawki na uchu to sluchawka na cycku ....straszna rewolucja.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Telefon z ktorego mozna tylko dzwonic ? Glupi pomysl.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Telefon z ktorego mozna tylko dzwonic ? Glupi pomysl.
     • avatar
      shadowman333
      0
      A co będzie jeśli przyjdzie sms? ;) Dodatkowo nie ma "czerwonej słuchawki" do kończenia połączenia.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ktoś pamięta StarTreka ;p
       mieli coś podobnego ;p
       komunikator na cycku naciskali i gadali ^^
       • avatar
        azazello86
        0
        Samsung E2379 - telefon do dzwonienia za 200 zł. Mały wyświetlacz, brak bajerów, bateria 2000mah, trzyma bez ładowarki ponad msc.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Taki telefon to chyba głównie jako pierwsza komórka dla dziecka,nastawionego głównie na odbiór. Jedyną zaletą jaką dostrzegam w tym telefonie, może być długo trzymająca bateria. No i może jeszcze niższe rachunki za telefon, bo obciach dzwonić z czegoś takiego :-)
         • avatar
          Flashback
          0
          i wszystkie numery trzeba na pamięć znać... potrzeba szybko wykonać połączenie, ale nie znasz numery więc i tak idziesz do zwykłego telefonu komórkowego