Gadżety

Withings Move to analogowy zegarek z funkcją EKG

przeczytasz w 1 min.

Analogowy zegarek sportowy z funkcją EKG za jedną trzecią ceny smartwatcha Apple Watch Series 4. To właśnie Withings Move zaprezentowany w Las Vegas podczas targów CES 2019.

Apple Watch Series 4 zrobił duże wrażenie na miłośnikach gadżetów, a jednym z głównych powodów była funkcja EKG. To między innymi ze względu na nią przełknęliśmy jakoś cenę 399 dolarów za smartwatcha. Teraz (mogący pochwalić się coraz ciekawszą ofertą) Withings pokazał, że da się to zrobić znacznie taniej. Podczas targów CES 2019 zaprezentował zegarek Move – za jedną trzecią ceny tamtego.

Dla uściślenia: Withings Move kosztuje 130 dolarów i pozwala użytkownikowi na wykonanie badania EKG praktycznie w każdym momencie. Oczywiście nie można pominąć też faktu, że w rzeczywistości trudno porównywać ten gadżet z modelem Apple, a to choćby dlatego, że jest to… klasyczny zegarek analogowy. 

Withings Move EKG

Withings Move to zatem klasyczny zegarek z EKG i też praktycznie jedyna opcja dla użytkowników Androida pożądających tej funkcji. Dodajmy jeszcze, że badanie trwa zaledwie 20 sekund. 

Withings Move funkcje

Oprócz EKG zegarek Withings Move pozwala też monitorować podstawowe parametry aktywności fizycznej, na czele ze zliczaniem kroków i kilometrów, a także czuwa nad czasem i jakością snu. Do tego jest wodoszczelny (5 ATM) oraz dobrze współpracuje z aplikacjami Google Fit i Apple Health, a kolejnym atutem, którego nie można zlekceważyć, jest czas pracy szacowany na pełny rok. 

Zegarek Withings Move ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku. Dla osób, którym podoba się ta konstrukcja, ale nie potrzebują modułu EKG, przygotowywana jest wersja bez tej funkcji, a cena wyniesie w tym przypadku 70 dolarów.

Źródło: CNET, Android Authority, Withings

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Co to za EKG, które mierzy tylko z nadgarstka? Oj coś czuję, że za takie coś dostaną ostre kary w US. Ostatnio firma, która wydała aplikację rzekomo mierzącą ciśnienie i saturację krwi, otrzymała gigantyczną karę za wprowadzanie użytkowników w błąd. W tym przypadku jestem w 100% przekonany, że z EKG ten zegarek nie ma nic wspólnego. Mierzy to on pewnie puls i tyle.