Karty graficzne

Nie mamy pańskiej karty i co nam pan zrobi, czyli jak Intel zaliczył wtopę z konkursem z kartami Arc

przeczytasz w 1 min.

Nie jest tajemnicą, że Intel ma poważne problemy z kartami graficznymi. Opóźnienie premiery ma wpływ nie tylko na debiut produktów, ale też… na organizowane konkursy.

W marcu 2021 roku Intel zorganizował konkurs Intel Xe-HPG Scavenger Hunt, w którym do wygrania było 300 kart graficznych – główna nagroda obejmowała model Intel Arc A770 "Premium" oraz dodatkowe gry i gadżety, a dodatkowa model Arc A750 "Performance" także z dodatkowymi grami i gadżetami.

Od rozpoczęcia konkursu minęło prawie 1,5 roku, a nagrody jeszcze nie trafiły do zwycięzców. Problemem jest opóźniająca się premiera kart graficznych

Intel Xe-HPG Scavenger Hunt - wiadomość przekazana do zwycięzców konkursuTaka wiadomość została przekazana do zwycięzców konkursu Intel Xe-HPG Scavenger Hunt, którzy wyrazili wstępne zainteresowanie alternatywną nagrodą w postaci procesora

Producent niedawno wysłał do wszystkich zwycięzców wiadomość, w której proponuje przekazanie alternatywnych nagród – procesora Intel Core i5-12600K zamiast karty Intel Arc A750 lub procesora Intel Core i7-12700K zamiast karty Intel Arc A770 (producent twierdzi, że wartości nagród są takie same, co daje pewien obraz ile mogą kosztować nowe karty - 289 dolarów/1600 złotych za model Arc A750 i 409 dolarów/2300 złotych za model Arc A770).

Intel Arc A750 Limited Edition
Karta graficzna Intel Arc A750 Limited Edition

Zwycięzcy konkursu muszą dokonać wyboru nagrody do 19 sierpnia. Problem w tym, że producent nie podaje jak długo musieliby czekać na kartę graficzną (przewiduje, że zwycięzcy otrzymaliby sprzęt przed ogólną dostępnością kart). Problem w tym, że karta dla wielu może być ciekawszą opcją, chociażby z tego powodu, że nie trzeba do niej dokupywać płyty głównej i narażać się na większe wydatki.

Nie da się ukryć, że konkurs z kartami okazał się wpadką. Dobrze, że producent przyznał się do problemów i zaproponował zwycięzcom alternatywne nagrody.

Źródło: WCCFTech

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trakotitek
  12
  Ja bym zgodził się na procesor, który bym zaraz sprzedał. Procesor sprzedać to żaden problem, ale taką kartę Intela to może już być problem. :)
  • avatar
   AmigaPPC
   3
   CPU i od razu na sprzedaż.
   • avatar
    youkai20
    1
    Kolejny blamaż.
    Ja bym chyba poczekał na GPU, skoro już i tak bym czekał 1,5 roku, to przez dodatkowe nawet i pół roku czekania korona by mi z głowy raczej nie spadła. W każdym razie nieładnie.
    • avatar
     KMN123
     1
     Głośno już się mówi o tym, że Intel wycofa się z rynku kart GPU. Na jak długo? Tego nie wiadomo ale pewnie nauczeni doświadczeniem będą teraz działać "po cichu". Wydali w przeciągu 2 lat na segment GPU ponad 2,5 mld $, widoków na częściowy chociażby zwrot poniesionych kosztów nie ma. Jeżeli pojawią się problemy globalne z produkcją chipów, to Intel bardzo szybko zakończy udział w tym sektorze. Trzeba śledzić losy Raja Koduri w Intelu... Kłopoty Intela z GPU to sprawka tego podstarzałego już wizjonera.
     • avatar
      kazitut
      1
      Źle obrana taktyka.
      Jak by premiera była w 2021r.

      To wstrzelenie sie miedzy modele (np. rtx 3060-- Arc-iem A750),
      miało by może sens.

      Projekt bez nadwyżki mocy (znacznej) , i po ptokach.
      Made in Koduri ?

      Ale zaraz on Pracował w GPU, AMD ?
      Veg-e podpisywał.
      • avatar
       pawluto
       1
       A Benchmarkt to nie lepszy pośrednik w oszustwie ?
       Przecież to wy kilka miesięcy temu reklamowaliście konkurs Creative gdzie do wygrania było chyba 100 słuchawek ! No i wysłałem maila i dostałem potem maila o tytule 'Gratulacje z okazji wygrania słuchawek Creative Zen Hybrid!' - Do dziś nie dostałem ani drugiego maila ani nic :)
       A proszę przeczytać jeszcze raz tytuł maila od Creative...
       Mam słuchawki Creative Jam 2 które kupiłem pól roko wcześniej i po takim wałku z konkursem nie mam już zaufania do tej firmy....
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ja bym wolał jako nagrodę od intela ....... ryzen7k, nawet ten najsłabszy :)

        minusowe przegrywy, do roboty. wy to łómicie :)