Gry komputerowe

Wysokie wymagania sprzętowe The Last of Us na PC. Przydadzą się 32 GB RAM

przeczytasz w 1 min.

Zbliża się premiera The Last of Us: Part I na PC. Naughty Dog przedstawiło wymagania sprzętowe gry, z których niektórzy mogą być niezadowoleni. Do zabawy potrzebny będzie solidny sprzęt.

Wymagania sprzętowe The Last of Us Part I

The Last of Us to kolejna mocna marka spod skrzydeł Sony, która zostaje udostępniona graczom preferującym komputery. The Last of Us: Part I to zdaniem wielu graczy i krytyków jedna z najlepszych gier w swoim gatunku w historii, zainteresowanych sprawdzeniem jej na kolejnej platformie nie powinno zabraknąć. Warunkiem przystąpienia do rozgrywki jest jednak posiadanie odpowiednio wydajnego komputera.

Jakiego konkretnie? Zaprezentowane wymagania sprzętowe rozwiewają wątpliwości. Tym bardziej, że twórcy zdecydowali się przedstawić kilka konfiguracji sprzętowych i przy każdej z nich zaakcentować, na jakie ustawienia dany sprzęt pozwoli.

Z pierwszych komentarzy graczy wynika, że wymagania sprzętowe The Last of Us Part I postrzegane są jako dość wysokie. Uwagę zwraca nie tylko 100 GB potrzebnego miejsca na dysku, ale też konieczność posiadania 32 GB pamięci RAM do cieszenia się przygodami Joela i Ellie na wyższych ustawieniach.

The Last of Us Part I

The Last of Us Part I - cechy wersji PC

Komputerowa wersja The Last of Us Part I będzie obsługiwać Nvidia DLSS Super Resolution, AMD FSR 2.2, monitory ultrapanoramiczne, rozbudowane opcje dotyczące personalizacji ustawień i tryb fotograficzny.

Kiedy premiera The Last of Us Part I?

Początkowo datę premiery The Last of Us Part I na ustalono na 3 marca. Kilka tygodni temu twórcy poinformowali jednak, że nie uda się dotrzymać tego terminu i zainteresowani będą musieli poczekać nieco dłużej. Gra ma zadebiutować 28 marca.

Źródło: PlayStation

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  5
  Coś spore te wymagania. 2 z podobną grafą na ps4 działa w 1080p 30fps.
  • avatar
   PerfectDAY
   2
   Zagram na ultra w FullHD zamiast 4K i ominę problem niedoboru RAMu hehe
   • avatar
    AsusROG
    1
    Pfff z palcem.... :
    • avatar
     Szymon331
     1
     Nie jest to jakiś specjalny problem bo RAM super tani i ogólnie 16GB to w komputerach bywa już od jakiś 10 lat więc 32GB aż dziwne że nie jest jeszcze standardem ale... CO tam tyle RAMU wymaga? Przecież to wygląda jak past gen...
     • avatar
      KENJI512
      0
      No wow, 2023 i kogoś dziwi, że wreszcie wymagania dla sprzętu "current gen" a nie jakieś przystosowywania pod konsolki "previous genowy" tak jak PS5 Pro czy dinozaury PS4.
      • avatar
       maluszek88
       -2
       No mam 32gb ram i GTx1080ti i dwa teba SSD nvme ale nie będę w to gral bo nie ma coopa
       • avatar
        assistant
        -2
        Tu są current genowe , wjedzie GTA 6 wyprzedzi generacje z wymaganiem 64 RAMU dla FullHD .... : )