Procesory

Wyniki testu benchmarkowego układu Apple M2. Sprawdź jak wydajny jest ten procesor

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple zaprezentowała ostatnio nowy układ M2. Producent chwali się, że montowany w nim CPU jest o 18% bardziej wydajny niż w przypadku M1. A jak jest naprawdę? W sieci pojawiły się pierwsze wyniki testów benchmarkowych układu M2.

Układ Apple M2

M2 produkowany jest w udoskonalonym 5-nanometrowym procesie technologicznym, dzięki czemu posiada ponad 20 miliardów tranzystorów.

apple m2
Układ M2

Taktowanie wykorzystanego w nim 8-rdzeniowego procesora wynosi 3,49 GHz, w porównaniu do 3,2 GHz w przypadku M1.Nowy układ obsługuje maksymalnie 24 GB pamięci RAM o przepustowości 100 GB/s.

Warto też dodać, że na pokładzie M2 znajduje się procesor graficzny, a kupując urządzenie z tym układem do wyboru jest 8-rdzeniowe lub 10-rdzeniowe GPU.

Apple M2 - wydajność

Vadim Yurev, twórca popularnego w serwisie YouTube kanału Max Tech, opublikował na Twitterze pierwsze wyniki testów benchmarkowych nowego układu Apple.

W teście Geekbench 5 uzyskał on 1919 punktów dla operacji jednordzeniowych oraz 8928 punktów dla operacji wielordzeniowych. To odpowiednio o około 12 i 20% więcej niż w przypadku M1.

Dostępny jest także wynik testu Metal dla układu graficznego, który montowany jest w M2. Wynosi on 30627, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do poprzednika, który osiąga średnio 21001 punktów.

MacBook Air z M2
MacBook Air z M2

Należy pamiętać, że testy syntetyczne nie do końca odzwierciedlają rzeczywistą wydajność komputera, ale orientacyjnie informują o ile różni się wydajność poszczególnych procesorów.

Źródło: Twitter, Grafiki: Apple

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  7
  I w sumie co z tego? Taki procek siedzi sobie w komputerze, który nie nadaje się do grania i jeśli jest wyspecjalizowany to w wąskim zakresie i nie na polskie warunki. Takie moje zdanie.
  • avatar
   biuro74
   4
   Kiedyś "testy benchmarkowe" oznaczały testy wykonane przez benchmark.pl i podawane przez innych jako odnośnik.
   Dzisiaj... jakby to elegancko ująć.... dzisiaj jest dzisiaj.
   • avatar
    mgkiler
    2
    A ile ma taki Core i7 10tej generacji?
    Przydało by się w artykule dla porównania.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     zmarnowany krzem. te procki są dostępne tylko w produktach apple, a tych nie zamierzam kupować. nie twierdzę że nigdy tego nie kupię, ale nie zamierzam bo nie widzę dla siebie jakiejkolwiek korzyści z takiego zakupu.
     • avatar
      HD4870
      1
      Niestety, po zakupie jakiegokolwiek laptopa z Intelem lub AMD zawsze pozostanie niesmak, że mamy 2x wolniejszy procesor który zużywa 3x więcej energii niż M2. Windows musi się jak najszybciej przesiąść na ARM.