Internet

Wytwórnie filmowe kooperują z Google

przeczytasz w 1 min.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na Youtube już niebawem będzie można obejrzeć pełnometrażowe filmy z największych amerykańskich wytwórni filmowych. Choć z początku informacja mogła wydać się mało prawdopodobna, to dziś okazuje się, że pierwsza duża wytwórnia filmowa z Hollywood zaoferuje swoje materiały właśnie na Youtube.

MGM czyli Metro-Goldwyn-Mayer to pierwszy licząc się producent filmowy, który udostępni na stronach Youtube blisko 4100 różnych pozycji filmowych, a także innych produkcji tworzonych na potrzeby telewizji. MGM znany jest nie tylko z charakterystycznego lwa pojawiającego się przed każdym z wyprodukowanych filmów. To również wytwórnia, która odpowiedzialna jest za najnowszą odsłonę przygód Jamesa Bonda – Quantum of Solace.

O szczegółach porozumienia pomiędzy Google-Youtube, a MGM na razie nie wiele wiadomo. Jedno co jest pewne, to fakt, że Google nie zamierza poprzestać na współpracy z MGM. Na horyzoncie są bardziej łakome kąski. W trudnych czasach dla producentów filmów każdy sposób sprzedaży jest dobry. Niewątpliwie Youtube to właściwy kanał...

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!