Gry

Wywiad-rzeka z szefem CD Projekt

przeczytasz w 1 min.

Historia CD Projektu to jedna z bardziej pasjonujących opowieści o powstających niczym grzyby na deszczu prywatnych biznesach pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych.

 Warto przeczytać:
 


Marcin Iwiński, zaraz obok Adriana Chmielarza, jest chyba najbardziej wyrazistą twarzą polskiej branży producentów gier - zwłaszcza, że od niedawna jego dzielny kompan, Michał Kiciński, postanowił zrobić sobie przerwę od CD Projektu.

Tymczasem Startup School to program emitowany w internetowej telewizji lookr.tv, którego gospodarzem jest Rafał Agnieszczak, aspirujący do miana rodzimego sieciowego celebryty - znany ze stworzenia całego batalionu internetowych portali, spośród których nieznaczna część - z naciskiem na serwis fotka.pl - odniosła sukces. Raz się udaje, a raz nie, na tym polega sztuka tworzenia startupów.

Poniżej bardzo (naprawdę) ciekawa rozmowa na temat polskiej branży gier, CD Projektu, Wiedźmina 2 i kilku innych smaczków. Polecamy!

Źródło: lookr.tv

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gasek
  0
  Oglądałem już wcześniej, warte obejrzenia - wiele rzeczy się wyjaśnia
  • avatar
   Jakub Kralka
   0
   Agnieszczak fajnie w drugiej części przyciska za głupią kampanię GOG.com, o ktorej było swego czasu glosno na benchmarku.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Boże dziennikarz beznadziejny nie mogę...
    • avatar
     CougarV6
     0
     Świetny i ciekawy wywiad. Zgadzam się z przedmówcami, że Agnieszczak to nie ten poziom. Do tego wyraźnie widać było, że z "gierkami" jest ba bakier i po prostu nie zna tematu.

     Dziwi mnie też to, że właściciel wymawia nazwę "cede projekt" a prowadzący "sidi prodżekt" :D Przychylałbym się jednak do wersji założyciela i twórcy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      kto przyjmie zakład, że wiedźmin 3 na iphona ?:)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Bardzo fajny wywiad. obejrzałem "od dechy do dechy".