Drony

Hybrydowy dron X PlusOne może pędzić z prędkością 100 km/h

przeczytasz w 1 min.

Wyróżniających się dronów jest naprawdę niewiele. X PlusOne zdecydowanie jest jednak jednym z nich.

X PlusOne

Kupując drona mamy teraz zdecydowanie większy wybór niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ale choć liczba poszczególnych modeli rośnie w zawrotnym tempie, większość z nich oferuje dokładnie (lub prawie dokładnie) te same możliwości. Wyróżniających się urządzeń jest naprawdę niewiele. Właśnie jednak ich grono powiększyło się o X PlusOne. Ta „hybryda” to zarówno czterośmigłowy dron, jak i wyposażona w skrzydła maszyna latająca, która jest w stanie przecinać powietrze z niezwykłą, jak na tę kategorię, prędkością.

Projektanci drona X PlusOne zafundowali mu bardzo drapieżną konstrukcję. To plus odpowiednio mocne śmigła pozwala bezzałogowcowi latać z bardzo dużą prędkością – według producenta sięga ona nawet 100 kilometrów na godzinę. System stabilizacji zapewniać ma natomiast niezachwiany lot, nawet przy niesprzyjającym wietrze.

Podobnie jak wiele innych dronów, X Plus One ma także stabilizujący uchwyt do montażu kamery. Producenci zapewniają też, że urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a w przypadku kłopotów jest też tryb automatycznego odzyskiwania kontroli. 

Tworcy drona X PlusOne prowadzą obecnie zbiórkę na platformie Kickstarter. Proszą o 50 tysięcy dolarów (i obecnie, na 26 dni przed końcem, mają już 7,5 tys. na koncie). Jeśli chcecie otrzymać swój egzemplarz, wspomóżcie projektantów kwotą co najmniej 479 dolarów. Wysyłka planowana jest na przyszłoroczny lipiec. Zobacz X PlusOne na Kickstarter.

Źródło: SlashGear

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  19
  HTC One, Xbox One, OnePlus One, teraz dron PlusOne. Już się nie moge doczekac mody na Two w tytule produktu... ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   W taki sprzęt (oczywiście ulepszony i doposażony) powinny być wyposażone służby bezpieczeństwa publicznego, jak np. straż, pogotowie. W przypadku karambolu na autostradzie z udziałem kilkudziesięciu samochodów w bardzo szybki sposób np. strażacy mogliby się zorientować w sytuacji dojeżdżając na miejsce katastrofy. Taki zwrotny i mega szybki dron byłby wstanie dotrzeć wszędzie znacznie ich wyprzedzając, dzięki czemu ludzie mogliby już zaplanować początkowy etap niesienia pomocy, który na pewni zawsze sprawia wiele problemów ze względu na bardzo wiele niewiadomych.
   • avatar
    K.L.F
    3
    Najważniejsze pytanie brzmi: Skoro ten dron osiąga taką prędkość i umożliwia fajną zabawę, to ile czasu będzie nam dane się nim "pobawić" ?
    Każdy przyzna że największym problemem takich nowinek technologicznych jest pojemność akumulatora.
    • avatar
     limera1n
     1
     Fajna prędkość tylko ze względu na drgania niczego konkretnego tym nie nagramy. Nawet "zwykłe" 8 śmigłowe drony muszą mieć 3 osiową stabilizacje a i tak trzeba jeszcze obrabiać cyfrowo żeby materiał wyglądał przyzwoicie
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A ja wprost przeciwnie - czekam na przepis umożliwiający "ubój rytualny" dronów które naruszą teren posiadłości.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie wiem czy ten projekt jest tyle wart, kazdy z jakas tam wiedza potrafilby to pewnie zrobic samemu. Troche programowania i da rade. Rownie dobrze mozna zrobic quada z zmienno ustawianymi silnikami w czsei rzeczywistym.
       • avatar
        gramy008
        0
        Ciekawa maszynka :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Wciąż do śledzenia auta jadącego autostradą za mało.